Most Tczewski. Wiosną ruszy rozbiórka przęseł ESTB

Mimo zimowej aury trwają prace związane z kolejnym etapem remontu Mostu Tczewskiego. Efekty widać gołym okiem. Niedawno rozebrano przyczółek od strony Tczewa - tym samym nie już możliwości przejścia na drugą stronę rzeki. Najpoważniejszym wyzwaniem dla wykonawcy będzie demontaż przęseł - każde waży ponad tysiąc ton! Całość ma nastąpić wiosną. Prace ruszyły z początkiem listopada ub. roku. Roboty wykonuje konsorcjum Banimex - Azibud, a całość kosztowała będzie blisko 35 mln zł. Wykonawca ma 18 miesięcy na przeprowadzenie robót, ale deklaruje, że chce się ze wszystkim uporać szybciej. Do tej pory prace związane z renowacją mostu pochłonęły około 70 mln zł. Nadal potrzebne jest drugie tyle. Przy optymistycznym wariancie przejezdność można byłoby przewrócić około 2025 roku. Warunkiem jest jednak zapewnienie finansowania. Resztę prac - np. odbudowę nieistniejących wież - można by prowadzić przy wznowionym ruchu kołowym.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8890 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 937 318 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Qqq_gość

  14.01.2019, 12:42

  Słabo mi się robi jak czytam te kolejne posty odnośnie tego mostu i nic sie nie dzieje tempo remontu straszne i powolne szybciej by postawili nowy a nie ten złom reanimować pewnie i za 10 lat go nie skończą

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx6 
 • +6

  kot_gość

  14.01.2019, 18:47

  hm

  Do Qqq ; Chyba (a raczej na pewno) nie ma pan/i pojęcia o prowadzeniu prac budowlano-remontowych przy takich obiektach... A sam most jest dziedzictwem ludzkości - niemcy go postawili, potem został zniszczony za ich sprawą. Teraz Polacy go odbudowują praktycznie od zera - skoro trzeba usuwać całe przęsła, robić nowe etc. Plus wieże, portale wjazdowe, gruntowne remonty filarów etc etc. I to będzie nasz piękny polski most.

  Cytuj
  IP: 31.135.xx2.xx5 
 • Byran_gość_gość

  09.02.2019, 18:24

  Loan

  Cześć wszystkim, Każdy punkt w życiu, będziesz potrzebować pieniędzy na jedną lub drugą rzecz: rozpoczynanie lub rozszerzanie działalności, płacenie rachunków, spłacanie długów, naprawianie uszkodzonego pojazdu, płacenie czynszu, umowy, firmy i tak dalej. Jeśli nie jesteś multimilionerem, zawsze będziesz mieć jeden lub więcej wydatków, które czekają na skonsumowanie każdego zarobionego groszka. To, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę od (firmy pożyczkowej Harry'ego Cyryla), którą wykorzystałem do rozszerzenia mojej działalności i rozwiązania mojego problemu finansowego. Rzeczywistość jest taka, że ??są chwile, kiedy po prostu nie będziesz miał pieniędzy, kiedy będziesz go potrzebował tak bardzo. W takich przypadkach masz wiele opcji: poproś przyjaciół i rodzinę o pomoc, sprzedaj część swoich aktywów po cenach promocyjnych lub zaciągnij pożyczkę. Jeśli jesteś jak większość ludzi i ja, zdecydowanie wolisz wziąć pożyczkę. Tutaj pojawia się (harrycyrilloanfirm@yahoo.com), Bezpieczna Pożyczka dzisiaj i zacznij od czegoś satysfakcjonującego. transakcja jest gwarantowana w 100%, ponieważ zapewnia także serdeczne relacje z klientami. Oferują kredyty bez czeków kredytowych, bez zabezpieczeń, proste kroki, szybkie finansowanie i niskie oprocentowanie 2%. Po co pozostawać w podziale finansowym? Skontaktuj się z nimi dzisiaj przez e-mail: harrycyrilloanfirm@yahoo.com

  Odpowiedz
  IP: 105.112.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.