Na terenie Tczewa pojawiły się pierwsze podziemne śmietniki

Na terenie Tczewa pojawiły się pierwsze podziemne śmietniki. Dzięki nim ma być bardziej estetycznie w okolicy tczewskiego Starego Miasta. Pierwsze tego typu śmietniki pojawiły się na ulicy Wąskiej. 14 stycznia przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych, zarządcom itd. zostały przekazane klucze, aby mieszkańcy mogli korzystać z nowych pojemników. Jak całość oceniają mieszkańcy? Clean-Bud deklaruje, że pojemniki na popiół wkrótce się pojawią. Nowe rozwiązanie to nowoczesne, wyjmowane pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej z lokalizacji znajdują się po cztery pojemniki: trzy z nich mają pojemność 5 m3 (na tworzywa sztuczne, makulaturę i odpady zmieszane) i jeden 3 m3 (na szkło). Podobna inwestycja została już wykonana także przy ul. Wojska Polskiego (w rejonie ul. Kopernika). Czy władze miasta będą kontynuować realizację podobnych inwestycji? Tego typu pojemniki pozwalają wyeliminować duże kontenery, które często są niszczone, podpalane, a przy tym zajmują sporo miejsca. Podziemne pojemniki na odpady mieszczą więcej śmieci, których nie widać na powierzchni, są estetyczne, eliminują też przykre zapachy z otoczenia. Firma odbierająca odpady została przeszkolona, w jaki sposób opróżniać pojemniki i jest już gotowa do odbierania odpadów. Koszt projektu pn. : "Realizacja dwóch pilotażowych zestawów podziemnych pojemników do segregacji odpadów komunalnych na terenie Tczewa" to 345 tys. zł. Dotacja ze środków WFOŚiGW w Gdańsku wyniosła 86 195 zł (dodatkowo taka sama kwota została nam przekazana w formie pożyczki).
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8160 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 224 238 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +10

  EkO_gość

  22.01.2019, 09:25

  idiotyzm

  Kupa kasy na rzecz, bez której Tczew przynajmniej na razie mógłby się obyć! Może UM wypowie się co nieco na temat redukcji długu Tczewa? Wizja rządzących miastem jest oderwana od rzeczywistości. Próbuje się z Tczewa robić nowoczesne miasto i w ten "rozwój" pompować pieniądze, podczas gdy są tutaj miejsc, o których od lat nikt nie pamięta i wyglądają tak, że odstraszają... Gdzie tu logika? Pokazówka i nic więcej

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • -7

  To _gość

  22.01.2019, 11:21

  To cofaj się razem z twoim idiotyzmem powiem tak sklep głowa waga przycisk burak

  Odpowiedz
  IP: 176.11.xx3.xx5 
 • +5

  EkO_gość

  22.01.2019, 11:50

  to się cofaj...

  Wiesz co to jest zarządzanie z głową? zrównoważony rozwój? Dzisiejsze władze miasta, tworzą sobie tzw wizytówki. Coś, co można pokazać i się medialnie sprzedaje. Z drugiej strony masz jednak zaniedbane i zapomniane obszary miasta, która są ofiarą fanaberii władz. Jeśli miasto ma się rozwijać to w taki sposób, aby różne jego obszary się "odnawiały", a nie tylko część. A jeśli miasto tak bardzo martwi się o Starówkę, niech przygotuje projekt jej rewitalizacji gospodarczej. Głównym problemem Starego miasta nie są śmietniki, a brak przyciągającej oferty rozrywkowo-gastronomiczno-handlowej.

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • +3

  r8888_gość

  22.01.2019, 13:40

  hahahahahahahahahhajahaha teraz dokupic dla cleanbuda smieciareczke za 1.5mln i ciach saga 5letnia dymania tczewiakow trwaa nadaal

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx6 
 • +5

  On_gość

  22.01.2019, 17:13

  Niestety społeczeństwo St.Miasta nie dorosło do takiego rozwiązania. Ciekawe kiedy będą uszkodzone zamki w tym wynalazku. Biegające po starówce dzieci beneficjentów programu 500+ nie mają poszanowania do mienia społecznego, ponieważ nie ma takich wzorców w domu. Ich rodzice mają postawę roszczeniową nie interesuje ich ciężka praca czy nauka.Nie zmuszają też do nauki swoich dzieci. Im poprostu wszystko się należy . Także ciekawe czy jeszcze działają zamki bo jak nie to za kilka dni będzie sterta śmieci czyli gorzej niż wcześniej.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx5 
 • +3

  Agoniah_gość

  22.01.2019, 17:53

  Patent z kluczem jest niewypałem. Zamek powinien byc zatrzaskowy, a nie jak w tym przypadku trzeba otworzyc kluczem i zamknąc kluczem. Juz widze jak ludzie bedą zamykac za sobą pojemniki.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx1 
 • +1

  Mkp_gość

  22.01.2019, 19:23

  Ehh

  W skrzynce na listy też nie masz zatrzaskowego, a nie zostawiasz otwartej. Co to za magia? Po prostu nie wyjmiesz klucza bez zamknięcia zamka...

  Cytuj
  IP: 31.0.xx0.xx5 
 • Alex_gość

  25.02.2019, 10:12

  ja pitole

  QR**A jakie 170 tysięcy???? dom tyle kosztuje w stanie surowym

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.