Przebudowa Zygmunta Starego do lutego. Tymczasem kierowcy masowo lekceważą zakaz

Trwają prace związane z przebudową ulicy Zygmunta Starego. Roboty ruszyły w lipcu - wymieniana jest nie tylko nawierzchnia, ale także wszystkie instalacje podziemne. Drogowcy rozpoczęli u zbiegu z ulicą Królowej Marysieńki - i przesuwają się w stronę skrzyżowania Zygmunta Starego z Jagiellońską .Wykonawcą jest firma B&W Usługi Ogólnobudowlane z Pruszcza Gd. Już wiadomo, że remont się przedłuży, o co wnioskuje wykonawca. Prace mają zakończyć się w lutym. Wartość zadania to 6,1 mln zł. Inwestycja jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych , w wysokości 5 mln zł. Zakres inwestycji to przebudowa ul. Zygmunta Starego (blisko 400 m), fragmentu ul. Królowej Marysieńki (46 m), przebudowa ścieżki rowerowej w obrębie drogi wojewódzkiej 224, remont nawierzchni odcinka ul. Stefana Batorego (ok 58 m), a także budowa lub przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, elektroenergetycznej, a także montaż oświetlenia drogowego. Postęp: - zakończono prace związane z przebudowa sieci i urządzeń i urządzeń wodno-kanalizacyjnych, budową kanału technologicznego, ułożeniem przewodów oświetlenia ulicznego w ul. Królowej Marysieńki, w ul. Zygmunta Starego na odcinku od ul. Królowej Marysieńki do skrzyżowania z ul. Żwirki. - wykonano nawierzchnie chodników oraz podbudowę jezdni w na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. Królowej Marysieńki., - dokonano montażu fundamentów lamp oświetleniowych na odcinku od ul. Królowej Marysieńki do ul. Żwirki., - zakończono prace związane z budową nowej magistrali gazowej, które realizowane są przez podmiot działający niezależnie na zlecenie PSG Sp. z o.o. - trwają pracę związane z przełączaniem odbiorców na nowe przyłącza zasilane z nowej magistrali gazowej. W chwili obecnej trwają prace związane z: przebudową sieci i urządzeń wodno-kanalizacyjnych w ul. Zygmunta Starego na odcinku od ul. Żwirki do ul. Jagiellońskiej, układaniem przewodów oświetlenia ulicznego na odcinku od ul. Żwirki do ul. Jagiellońskiej, układaniem podbudowy pod chodniki i jezdnię w ul. Z. Starego w kierunku ul. Żwirki, układaniem krawężników w ul. Zygmunta Starego od ul. K. Jagiellończyka do ul. K Marysieńki włącznie. Zaawansowanie wykonania całości prac budowlanych szacuje się na ok 60 %. W związku z robotami są utrudnienia dla osób korzystających z przejazdu przez ulicę Żwirki - u zbiegu tych dwóch traktów wprowadzono ruch wahadłowy regulowany światłami. Dodatkowo z tego odcinka mogą korzystać tylko mieszkańcy, pojazdy budowy i służby komunalne. Zakaz ruchu jest jednak masowo ignorowany przez pozostałych kierujących.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 1
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 12100 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
12 070 501 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -2

  Ostatni Sprawiedliwy _gość

  16.11.2022, 13:30

  B&W

  Widzę, że kolejny remont przeprowadza "najlepsza" firma B&W. Ciekawe ile tym razem będzie opóźnienia. Pracownicy w wykopach nieprzestrzegający przepisów BHP to jest w tej firmie standard.

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx5.xx8 
 • +4

  U_gość_gość_gość_gość

  16.11.2022, 14:05

  Zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców ,a całe Suchostrzydy olewają ten znak, a na dodatek co sobotę wandale przewracają sygnalizację świetlną.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx8.xx9 
 • -1

  Kierowca _gość_gość

  19.11.2022, 06:20

  REDAKCJA NIE ZNA SIĘ NA. PRZEPISACH

  Do Redakcji TV Tczew za nim zaczniecie oskarżać mieszkańców o łamanie przepisów sprawdźcie gdzie stoi znak zakaz ruchu. Zapoznaje się z przepisami. Znak stoi daleko za przejściem dla pieszych na żwirki. Znak. Widoczny jest dopiero kiedy skręci się w remontowana ulicę. Zadajcie sobie trochę ttudu a nie farmazony wygadywać.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx1.xx0 
 • +3

  Goosscc_gość

  16.11.2022, 15:02

  mieszkańcy

  Każdy mieszkaniec Tczewa, Województwa Pomorskiego, Polski także jest MIESZKAŃCEM. Informacja pod znakiem drogowym powinna być konkretna. Przy takiej informacji, mieszkaniec Poznania ma również prawo w tym miejscu przemieszczać się samocodem. Nie czyni naruszenia prawa. Podczas kontroli drogowej Policja nie ma podstawy do ukarania, gdy kontrolowany kierowca wykaże, że jest mieszkańcem jakiejkolwiek miejscowości. Czy nie dostrzega tej niewłaściwej informacji Ten, kto odpowiada, w imieniu Prezydenta Miasta, za te sprawy?

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx2.xx0 
 • +4

  Ndnd_gość

  16.11.2022, 18:29

  Oczywiście. I jeszcze mają czelność robic o tym materiał w TV. To jest farsa, że dziennikarz nie sprawdzi tej kwestii. W mediach wielokrotnie podnoszono, iż tabliczka wskazująca, że zakaz ruchu nie dotyczy okreonej grupy kierowców musi być konkretny. Pod znakami nie można stosować tabliczek o zbyt ogólnej treści, np. "Nie dotyczy mieszkańców". Poza tym w przypadku nieprzestrzegania znaku wezwana na miejsce straż miejska czy policja będzie miała problem z określeniem, kto jest mieszkańcem, a kto nie. Wystarczy sprawdzić. Wstyd redaktor, wstyd miasto, wstyd wykonawca , wstyd policja.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  Wojt_gość

  16.11.2022, 22:43

  Przyczyna opóźnienia

  Ciekawi mnie co jest przyczyną tak ogromnego opóźnienia względem zakładanego końca listopada. Pogoda była bardziej niż idealna. Termin był od początku nierealny ? Kolejne opóźnienia będą tłumaczone, np. śniegiem co jest typowe dla tej pory roku?

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx6.xx5 
 • -1

  Mistrz _gość

  19.11.2022, 06:22

  Do Redakcji

  Do Redakcji zastanówcie się za nim kogoś oskarżycie i zalecam więcej wyobraźni, znak zakaz ruchu jest widoczny dla kierującego dopiero po wjechaniu w ulicę żwirki.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.