Na starcie sezonu grzewczego strażacy przypominają o ważnych zasadach

Jak co roku o tej porze tczewscy strażacy przypominają, że sezon grzewczy oznacza niebezpieczeństwo zatrucia się czadem c dla osób, które eksploatują kominki, piece słabej jakości albo korzystają z urządzeń gazowych. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Do większości wypadków, których przyczyną jest zatrucie tlenkiem węgla, dochodzi w sezonie grzewczym. Niesprawne przewody kominowe, uszczelnione okna i drzwi, piecyki nieposiadające atestów, zaklejone kratki wentylacyjne są poważnym zagrożeniem jesienią i zimą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wezwijmy specjalistę.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 10000 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 956 758 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Ta_gość

  22.10.2021, 11:57

  Już

  Jak kominiarz sprawdzi komin nowoczesnego kotła gazowego? Nadmieniam iż nie ma prawa rozbierać pieca i demontować przyłącza do komina. Tym bardziej nie ma prawa tego robić gdyż jest na gwarancji. Zazwyczaj odbywa się tak " i jak Panie, wszystko z piecem w porządku?, jak tak to 8 dyszek i spadam" Nowoczesny kocioł sam się wyłączy jak coś jest nie tak. Przepis z d**y który jest wykorzystywany bo taki obowiązek ciąży na właścicielu mieszkania.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.