Jakie wyzwania przed nową Radą Miasta?

W poniedziałek (19.11) po raz pierwszy zebrała się wybrana w październikowych wyborach nowa Rada Miasta. Po wyborach do Rady Miasta 10 mandatów powędrowało do prezydenckiego ugrupowania "Porozumienie na Plus", 6 zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 4 PO Nowoczesna Koalicja Obywatelska i 3 Inicjatywa Samorządowa. Jak ma wyglądać polityczna przyszłość Tczewa na kolejne 5 lat? W mieście powstanie tzw. szeroka koalicja, czyli PnP nie zwiąże się z żadnym konkretnym ugrupowaniem, a rządzić ma przy współudziale przedstawicieli wszystkich klubów, najprawdopodobniej w opozycji znajdą się trzej członkowie rady wybrani z list Inicjatywy Samorządowej. Po poniedziałkowych głosowaniach poznaliśmy najważniejsze elementy powyborczej układanki. Przewodniczącym Rady Miasta został Zenon Drewa (PnP) - wcześniej m. in. piastujący stanowisko wiceprezydenta miasta. Na sesji zmieniono też statut Rady Miasta - zgodnie z nowymi zapisami Rada Miasta będzie miała trzech wiceprzewodniczących. Będą to - Iwona Nitza (KO), Gertruda Pierzynowska (PnP) i Tadeusz Dzwonkowski (do niedawna starosta tczewski z ramienia PiS). W poniedziałek odbyło się również zaprzysiężenie prezydenta Miroslawa Pobłockiego. Jakie wyznawania stawia przed sobą na pięcioletnią kadencję i jak ocenia możliwość współpracy ze swoim niedawnym klubowym kolegą - który w poniedziałek został nowym starostą tczewskim? Rada Miasta została wybrana na 5-letnią kadencję. Ta zmiana to efekt przepisów wprowadzonych przez rząd.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8930 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 999 262 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +5

  GOSC_gość

  27.11.2018, 12:18

  ZADANIA

  LIKWIDACJA MENELSTWA- WYWOZ GLEBOKO DO LASU ZAMKNIECIE BORYSOW W POBLIZU SZKOL I PRZEDSZKOLI,GDZIE CZWARTAKI DAJA DOBRY PRZYKLAD JAK MIEC NA CHLANIE I SIE NIE NAROBIC

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.