W CKiS raj dla miłośników astronomii

Kolejne zmiany w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie - placówka stara się być jak najbardziej przyjazna najmłodszym mieszkańcom miasta - stąd rozwój sekcji zainteresowań. Ostatnio powstał tu też plac zabaw dla najnajów czyli dzieci od zera do trzech, czterech lat, które mogą tutaj bawić się w oczekiwaniu na swoje starsze rodzeństwo. Dyrektor placówki cieszy się z faktu, że coraz więcej maluchów interesuje się sekcjami przygotowanymi przez placówkę. Sporym powodzeniem cieszy się sekcja astronomiczna prowadzona przez astronoma i opiekuna pracowni, Jarosława Pióro. Tutaj młodzież - ale nie tylko - bo w sekcji mogą wziąć udział osoby w każdym wieku - poznają nie tylko teorię, ale także dzięki nowoczesnemu teleskopowi - obserwują niebo. Teraz miłośnicy patrzenia w gwiazdy mają do dyspozycji wygodną platformę obserwacyjną. A takie profesjonalne doposażenie w sprzęt sprawia, że Tczew świeci jasno na astronomicznej mapie kraju. Wszyscy, którzy są ciekawi tego, co można wypatrzeć na tczewskim niebie, mogą przyjść do drugi poniedziałek do Centrum Kultury i Sztuki. Udział w sekcji astronomicznej jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć na stronie CKiS.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 10500 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
10 781 314 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Kuba_gość

  12.09.2014, 13:33

  Co to za kameralna sala pokazana w minucie 1:02 oraz 2:56?

  Odpowiedz
  IP: 79.190.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.