Kilkadziesiąt hektarów dla pływaków, rowerzystów, biegaczy... Wszystko w zasięgu ręki

Czy w sąsiedztwie Tczewa postaną tereny rekreacyjne z kąpieliskiem? Jest inicjatywa, która ma na celu zagospodarowanie okolic Jeziora Rokickiego i przyległych stawów. To kilkadziesiąt hektarów akwenów dla wodniaków, ale też możliwość stworzenia szlaków spacerowych i dróg rowerowych. Temat nie jest nowy - i wymaga współpracy między nowymi jednostkami. Już jakiś czas temu rozpoczęło się przywracanie dawnej świetności okolicom Jeziora Rokickiego. Ten popularny niegdyś wśród tczewian akwen przez lata popadł w zapomnienie. Dzięki społecznemu zaangażowaniu mieszkańców m. in. Rokitek, ruszyła akcja sprzątania brzegów jeziora - wywieziono tony śmieci i nawieziono piasku na plażę. Rewitalizacją terenów jest zainteresowany prezydent Tczewa, starosta i wójt gminy Tczew. Chęć podjęcia tematu cieszy sołtysa Rokitek. Problemem w całej sprawie są kwestie własnościowe. Jest tam wielu właścicieli - część należy do Agencji Nieruchomości Rolnych, część do gminy Tczew, swoje tereny ma też m. in. spółka Wody Polskie. Urzędnicy zapowiadają dalsze rozmowy w tym temacie.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8380 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 372 585 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +14

  BIOEKOSYTEM_gość

  22.02.2019, 15:06

  Przeraza mnie na samą myśl jak to mogło by wyglądać Już teraz widać jak zagospodarowany jest brzeg jeziora Rokickiego. Parowie dwa lata temu zwróciłem się do miasta i władz wojewódzkich z prośbą o uporządkowanie tego terenu , jak to zrobiono ? ano nawieziono piasku i zasypano wszystko co tam się znajdowało wszelkie śmieci zostały przykryte piaskiem. Wystarczy dziś pojechać by zobaczyć jak to teraz władze dbają o ten teren. Kilka tygodni temu rozmawiałem z jednym z przedników gminy Tczew w sprawie utworzenia stref ochrony przyrodniczej, jakoś do dziś nie mogę się doczekać żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Sołtys wspomina o ptakach rzadkich gatunków i chronionych prawem. Ciekawe jak to będzie gdy masy ludzi zacznie jeżdżąc motorami, rowerami i nie rzadko samochodami przy tych terenach czy w tedy będzie można podziwiać te zwierzęta, Zagrożone ze strony człowieka wyniosą się i w krótkim czasie teren ten stanie się śmietniskiem i martwą pustynia. Można to jakoś uporządkować zachowując walory przyrodnicze bez zbędnej ingerencji ale, co ja tam mogę . Pogadałem sobie i to chyba na tyle.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx6.xx6 
 • +9

  gdziejestwójt?_gość

  22.02.2019, 15:23

  Póki co wali się most i nie można do Śliwin przejechać. Tak dbamy o gminę.

  Odpowiedz
  IP: 78.11.xx6.xx8 
 • +10

  Hans_gość_gość

  22.02.2019, 15:55

  Oooo..

  Zostawcie ten teren w spokoju. Te lawki tez zabrac. Nie wiem czyj byl ten debilny pomysl,aby postawic tam lawki. Teraz tam jest syf jak na wysypisku.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx1.xx9 
 • +9

  Gość _gość

  22.02.2019, 18:00

  Te ławki są zagrożeniem epidemiologicznym. Czegoś takiego nigdzie nie widziałam. Po weekendzie sterty śmieci, siaty z butlami, puszki i odpady wszędzie. Zagrożenie dla dzieci. Nic wspólnego z wypoczynkiem na pewno nie ma przebywanie w takim otoczeniu. Pomysł może i fajny, ale najpierw niech sołtys pomyśli czy znajdzie środki na utrzymanie infrastruktury bo to musi kosztować a dopiero wtedy wymyśla ścieżki, ławki, stoliki. Poza tym nam mieszkańcom odpowiada dzikość tego miejsca. Nie potrzebujemy myślicieli, którzy chcą tu napaskudzić infrastrukturą, o którą po roku nikt nie zadba i tylko zeszpeci teren sam w sobie piękny.

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx6.xx1 
 • +3

  Mulan_gość_gość

  22.02.2019, 20:59

  Brawo

  Najpierw niech zrobią drogę do sliwin

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx9 
 • +6

  wilk z lubiszewskiego lasu_gość

  23.02.2019, 19:33

  Najpierw

  Ludzie powinni nauczyc sie dbac o porzadek w takim swietnym miejscu jak to o ktorym mowa, bo wszyscy przytakuja i przyklaskuja, ze idea wspaniala, ze chca a i tak skonczy sie na tym, ze po sezonie zostanie do wywiezienia kilka przyczep smieci. Szkoda miejsca bo jest naprawde fajne.

  Odpowiedz
  IP: 5.174.xx3.xx1 
 • +3

  Gość_gość_gość_gość

  05.03.2019, 17:01

  Będzie zakaz wjazdu dla samochodów to będzie porządek.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.