To już koniec wakacji. Droga szkolna wyprawka

To już koniec wakacji - świadczą o tym nie tylko smutne miny dzieci i młodzieży, ale także objętość portfeli rodziców przygotowujących swoje pociechy do nowego roku szkolnego. Zakupienie kompletu podręczników, nowych przyborów szkolnych, mundurka może odchudzić nasz domowy budżet nawet o kilkaset złotych. Pomocą najuboższym rodzicom zakupującym podręczniki ma służyć program "wyprawka szkolna". W ubiegłym roku pomoc w formie wyprawki szkolnej otrzymało 387 osób - kwota przekazanych środków wyniosła ponad 70 tys. zł. Więcej w materiale TV Tczew.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.44
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9180 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 238 532 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +6

  _gość

  03.09.2012, 10:14

  dajcie spokój z takimi cenami! aż się żyć odechciewa, o rodzeniu dzieci nie mówiąc

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx8 
 • +2

  zxc_gość

  03.09.2012, 10:33

  ....

  a myślisz czemu Polska jest na 210 miejscu wśród 230 krajów pod względem dzietności na świecie ? w Wielkiej Brytanii najwiecej wsród obcokrajowców rodzii sie ,,Polaków" , wiadomo czemu

  Cytuj
  IP: 83.25.xx1.xx9 
 • +7

  Polina_ann_gość

  03.09.2012, 11:29

  szkolna wyprawka

  To prawda, że nie tylko dzieci mają smutne miny. Nasze kieszenie są puste, po prostu puste, nic w nich nie zostało! Ceny książek przekraczają nasze wyobrażenia! Jak tu wyprawić dzieci do szkoły?! trzeba zaciągać pożyczek, żeby starczyło na książki, do tego jeszcze zeszyty i inne przybory wymagane. Co roku kręci mi się w głowie kiedy widzę wykaz podręczników! Nie dość, że jest ich dużo to jeszcze te ceny.. Czasem tracę wiarę w tę Polskę! jak nie afera z lekarzami i problem wystawiania leków, "bo podpisali umowy" z kimś tam.. to teraz szkoły podpisujące umowy z wydawnictwami! szkoda, że dyrekcja ma prezenty a my mamy puste kieszenie!

  Odpowiedz
  IP: 80.55.xx9.xxx 
 • +7

  GOść_gość

  03.09.2012, 13:17

  A pan "nic nie mogę Tusk" coś zrobił w tej sprawie, czy za chwilę zajmie się nie cierpiącą zwłoki ustawą o związkach partnerskich czy invitro. Przecież wystarczyłoby wprowadzić podręczniki, które mogą służyć uczniom kolejnych roczników. Zrobić przetarg i znormalizować książki do nauki, a nie każda szkoła inne. Dochodzi do absurdów - książeczka do nauki angielskiego jest droższa niż najbardziej poczytny bestseler znanego autora. Do tego nie trzeba pieniędzy tylko dobrej woli państwa. Te nieroby dbają o kieszenie ale swoich kolegów z dużymi portfelami.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx7.xx5 
 • +4

  Belcer_gość

  03.09.2012, 13:58

  Do klasy 0

  same podręczniki 200 zł bez angielskiego... ;/ Do tego dochodzą przybory szkolne. Szkoła jeszcze wymaga by były to z najdroższej półki. Tragedia.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx3 
 • kay_gość

  04.09.2012, 10:54

  ksiązki

  Książkę wybierają nauczyciele, wybierają taką która w najprzystępniejszy sposób tłumaczy zagadnienia i spełnia wymogi podstawy programowej. Wydawnictwo przesyła do szkoły komplet podręczników dla nauczyciela żeby porównać zgodność podstawy z tym co wydawnictwa proponują, inaczej się nie da. Szkoła nie ma żadnych giftów z tego tytułu nauczyciel dostał np zestaw zadań do lekcji i kalendarz. Najdroższe są wydawnictwa językowe - te książki zawsze były bardzo drogie i czego by nie wybrać zawsze jest niestety drogo.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx2 
 • +1

  jarq

  08.09.2012, 16:22

  podręczniki i ćwiczenia do gimnazjum razem ponad 350zł nowe- zgroza

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.