Wybory bez incydentów. Jak wypadli kandydaci z powiatu tczewskiego?

Już czwarty raz wybieraliśmy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Tczewianie głosowali w 28 obwodach - w tym trzy były zamknięte. Uprawnionych do głosowania było ponad 45 tys. osób. Jak w niedzielę 26 maja głosował Tczew? Podczas niedzielnych wyborów zaskoczyła wyższa niż zwykle frekwencja. Było to blisko 46 proc, podczas gdy w 2014 roku frekwencja wyniosła ok. 25 procent. Wtedy najwięcej - bo ponad 2 tysiące głosów - zdobył Janusz Lewandowski (PO). W ławach Parlamentu Europejskiego zasiądzie 52 przedstawicieli naszego kraju - trzy mandaty przypadną dla Pomorza.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8940 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 002 205 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • +10

  Anty POPiS_gość

  28.05.2019, 11:22

  Kwik totalsów bezcenny.

  Najbardziej w tym wszystkim bawi mnie narracja tzw. totalnej opozycji i ich zwolenników. Zaczyna się teraz dzielenie Polski na tą oświeconą i motłoch bez szkoły. POPiS to stała banda, która robi wszystkim wodę z mózgu. Ale najgłupsi są w tym wszystkim POpaprańcy. Nie zapominajmy o ich zbrodniach, o spalonej żywcem kobiecie Jolancie Brzeskiej, o wypompowywaniu miliardów złotych, o oszustwach Amber Gold... jest cała masa POpłuczyn.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +2

  WIDAĆ _gość

  29.05.2019, 11:03

  PO wPiSie

  że ty typowy oświecony przez Belzebuba z Torunia przyjdzie dzień spłaty rozdawnictwa i zobaczymy jak będziesz PiSzczał ,mam nadzieję że PiS wygra nieznacznie wybory i zostanie z tym szambem sam na opolu walki .

  Cytuj
  IP: 5.173.xx5.xx5 
  +3

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  29.05.2019, 16:39

  Polnische folklore ...

  Od 4 lat izraelskie Ministerstwo ds. Równości Społecznej pracuje z polskim rządem nad restytucją mienia żydowskiego! Może ktoś ma tyle odwagi że ujawni treść rozmowy z delegacją Izraela z dn.13 Maja !!! Niech Naród ma świadomość !!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx7.xx6 
 • -6

  olpokop_gość

  28.05.2019, 11:26

  Oj jeszcze zapłaczecie za PO, juz niedługo koniunktura się skończy, konspumpcja zmniejszy i lud zawoła WIĘCEJ !!! Wtedy zobaczycie jak ludziom odechce się pracować, uczciwi będą musieli zarobić krocie, ceny poszybują, złotówka mocno stanieje, dług się powiększy i wtedy będziecie piać z zachwytu. Najgorzej dostaną ci najbiedniejsi i ci którzy najwięcej socjalu pobierają, źródełka się skończą i będziecie chcieli jareczka na taczce wynosić, wtedy jak to w przysłowiu Polak głupi przed i po szkodzie. Czy wy naprawdę jesteście tak ograniczeni, że nie wiecie skąd pochodzą pieniądze, które oni rozdają?? Z żadnych mafii vatowskich tylko z podatków firm, ludzi, vatu, akcyzy itp.itd. Żeby wydawać więcej, trzeba więcej mieć, proste jak budowa cepa. Już widać kto najbardziej dostał za kupowanie głosów, najbiedniejsi bez jakichkolwiek dodatków. Uczciwi emeryci z niską emeryturą, samotne matki z jednym dzieckiem pracujący powyżej pensji minimalnej itp. Wszystko drożeje w zastarszającym tempie, ale tak to się odbywa, kiedy pieniadz traci wartość, koszty parcy rosną zamiast maleć przy minimalnym bezrobociu i braku rąk do pracy.

  Odpowiedz
  IP: 31.61.xx5.xx2 
 • +4

  janek z pancernych_gość

  28.05.2019, 11:40

  xx

  ty weź nie strasz normalnie Polska się wali .... koniec świata zwolni się miejscówka ministra finansów to składaj cv jak taki jesteś specjalista a teraz się wypowiedz czy ze standardów europejskich mamy mieć tylko lgbt w szkołach, enklawy muzułmańskie, lewacką ideologię w mediach i nic poza tym Europa to coś więcej a przede wszystkim troska o obywateli w tym transfer socjalny - nie wciskaj ludziom głupot póki co nie ma w Polsce zasiłków dla samotnych córek wojskowych jak w Grecji - więc tak jak wyżej ...zamilknij!

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx5 
  +17

  Edek_gość

  28.05.2019, 12:53

  Ty tak poważnie? Jak można tęsknić za brakiem pracy, umowami śmieciowymi, sędziami na telefon, miliardowymi wyłudzeniami VATu, piramidami finansowymi gdzie pracuje syn Tuska, wyprzedażą majątku narodowego, bezkrytycznym przyjmowaniem rozkazów z Berlina itd itp. Nie łudź się, nikt za tym nie zatęskni.

  Cytuj
  IP: 188.146.xx4.xx7 
  +17

  Bolek_gość

  28.05.2019, 12:57

  Wielu już tak tęski że przymiera głodem, bo jak żyć bez przekrętów. Po nocach śni im się pełne koryto.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx0.xx6 
  -2

  lkp_gość

  28.05.2019, 13:36

  do Edek

  Znowu skopiowałeś swój wpis, masz w ogóle własne zdanie? Jeżeli miałbyś choć odrobinę oleju, to byś wiedział, że rynek pracy reguluje się samoczynnie, a nie ma na niego wpływu prezes. Po drugie wypisałeś same frazesy, których się wyuczyłeś, dyskusja na tym poziomie mija się z celem.

  Cytuj
  IP: 31.61.xx5.xx2 
  +2

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  30.05.2019, 06:52

  Mieszane uczucia !!

  RZĄDY DEMONÓW BRNĄ POLSKĘ W CZELUŚCI PIEKŁA! NARODZIE NALEŻY POWSTRZYMAĆ ZAPĘDY DEMONÓW DLA DOBRA SWOJEGO I POTOMNYCH! OBECNA POLSKA TO TA Z OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO! OBY NIE Z ROKU 39 ?!

  Cytuj
  IP: 188.146.xx3.xx7 
 • -9

  lkp_gość_gość

  28.05.2019, 13:39

  Myślicie gałgany, że likwidacja umów śmieciowych, podnoszenie płacy minimalnej zbyt szybko i gwałtownie jest dla ludzi? Przecież to wszystko jest tylko po to żeby do kasy Państwa wpływało więcej, żeby taki Edek mógł powiedzieć że teraz PISDA nam. Oj ciężka sprawa z tymi Polokami.

  Odpowiedz
  IP: 31.61.xx5.xx2 
 • +2

  Op_gość_gość

  29.05.2019, 21:37

  Właśnie resort pracy zaproponował wzrost płacy minimalnej o 200 zł, z czego 80 -100 zł od każdej umowy więcej otrzyma rząd. Do tego sztucznie podniosą się gwałtownie pozostałe penwzrosje, jak myślicie czy bez obniżki kosztów pracy nastąpi też wzrost cen? Oczywiście to nas czeka, także to że wartość złotego obniży się, 500+ będzie coraz mniej warte, produkcyjność nie nadąży za wzrostem pensji, obniży się export, mniejsze firmy dostaną po zupie i do widzenia. Niech pisiory wygrają na jesieni, niech się kąpią w tym szambie, które sami stworzyli, szkoda tylko biednych ludzi, którzy wkrótce będą jeść trawę.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx9.xx5 
 • -2

  Wyborca mniejszego zła_gość

  29.05.2019, 07:13

  brak uczciwej propolskiej partii

  PiS nie jest dobrą opcją dla Polski (jest dobrą opcją dla izraela), ale lepszej w tej chwili nie ma. KE to zlepek umoczonych złodziei, zdrajców i aferzystów, którzy przyczynili się wielokrotnie do działań na niekorzyść Polski i Polaków. Wiosna...? -hmm... należy być tolerancyjnym, ale trzeba przyjąć zasadę, że dla żydów i LGBTowców w polityce miejsca być nie może! K`15...? Mieli swoją szansę i nie popisali się niestety. Jeśli chodzi o konfederację idiotów to nie warto nawet komentować...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.