103 lata temu Tczew wrócił do Polski. Co na święto miasta?

30 stycznia będziemy świętować Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa w 1920 roku. To okazja nie tylko do historycznych refleksji i przypomnienia powrotu miasta do Macierzy, ale także sposobność nagrodzenia tych, którzy zasłużyli się dla Tczewa swoją pracą i osiągnięciami. Tradycyjnie (już po raz dziewiąty), mieszkańcy Tczewa, którzy obchodzą urodziny 30 stycznia otrzymują od prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego życzenia urodzinowe oraz kalendarz. W tym roku takie upominki trafią do 136 osób, z których najstarsza ma 92 lata, a najmłodsza 5 lat.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 1
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 11400 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
11 495 285 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  bogus_gość_gość

  27.01.2023, 12:07

  święto

  A dla zwykłych zjadaczy chleba, igrzyska jakieś będą czy znów nic

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx2.xxx 
 • -3

  qq_gość

  27.01.2023, 12:42

  święto kurła... żeby urzędy skróciły godziny urzędowania aby zwykli ludzie uczciwie pracujący nie mogli załatwic swoich spraw.....a nie czekaj teraz to u pana ciecia zostawia sie przecież urzędowe pisma.....no dobra tu i tak sie nic nie dzieje to idźxie na msze do szamana i wracajcie do roboty...oczywiście wyjście w czasie pracy trzeba odpracować to znaczy bedziecie dłuzej siedzieć do 18?

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • -2

  Miki_gość

  27.01.2023, 12:38

  Atrakcji co nie miara

  A dla reszty nic jak zawsze w tym smutnym jak p...mieście pora chyba obsadzić kogoś innego na stanowisku odpowiadającym za promocję i imprezy w mieście bo kreatywności w tym kimś co nie miara.nuda nuda i co roku ta sama nuda

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.