Przebudowa Królowej Marysieńki w toku

Ruszyła przebudowa ulicy Królowej Marysieńki. Trasa, przy której leży II LO i hala Powiatowego Centrum Sportu, zostanie kompleksowo zmodernizowana. Królowej Marysieńki to niewielka uliczka na Prątnicy. Jest jednak dość uczęszczana, bo zlokalizowane jest tutaj II Liceum Ogólnokształcące oraz hala Powiatowego Centrum Sportu - to tutaj na mecze przyjeżdża wiele osób spoza miasta. Nawierzchnia jest już wysłużona - całość pokryta jest płytami jomb. Problemem było też odprowadzenie wód opadowych. W ciągu najbliższych miesięcy ma to się zmienić. Wykonawca przejął już plac budowy i rozpoczął pierwsze prace ziemne. Przypomnijmy, że do przetargu wpłynęło 5 ofert - od 2 mln 557 tys. zł do prawie 4,5 mln zł. Za najkorzystniejszą uznana została oferta Grupy Flize Gres Sp. z o. o. z Kartuz. Inwestycja zakłada gruntowną przebudowę ul. Królowej Marysieńki, na całym przebiegu, wraz z zaprojektowanym wlotem do DK 91, z chodnikami, zjazdami, zatokami postojowymi oraz infrastrukturą techniczną, m.in. oświetleniem. Termin realizacji zadania to 290 dni. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 964 tys. zł.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 2
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 12200 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
12 141 138 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Ziomek z Tczewa _gość_gość

  20.02.2024, 10:07

  w tym Tczewie to wszystko zawija się...

  Jednak nie wszystko zawija się . Jedna ulice robia od nowa na glanc. A już myślałem że w Tym Tczewie to tylko coraz więcej bandziorów i monopolowych na ulicach.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx0.xx0 
 • kasia_gość

  20.02.2024, 11:39

  Mieszkańcy dziękują!

  Odpowiedz
  IP: 88.41.xx6.xx0 
 • mieszkaniec_gość

  21.02.2024, 10:58

  -każdy, byleby nie obecny prezydent miasta Tczewa...... ludzie nie głosujcie na Mirosława Pobłockiego! jemu już po prostu się nic nie chce.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.