Na Starym Mieście poczuliśmy klimat Świąt Wielkiej Nocy

W Tczewie odbył się II Jarmark Wielkanocny. To nowa inicjatywa Fabryki Sztuk, która w ten sposób chce poszerzyć organizację ulicznych targów o jeszcze jedno wydarzenie. Podczas jarmarku odbyła się sprzedaż artykułów spożywczych, jak i przemysłowych, związanych ze zbliżającymi się świętami, m.in.: wyrobami cukierniczymi, wypiekami świątecznymi, bakaliami, słodyczami, ozdobami świątecznymi, biżuterią, pamiątkami, innymi wyrobami rękodzielniczymi, ceramiką artystyczną, wyrobami regionalnymi, usługami gastronomicznymi w postaci małych poczęstunków, grzanego wina i piwa, kawy i herbaty. Nie zabrakło też animacji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Wszyscy, którzy 6 i 7 kwietnia odwiedzili Starówkę mogli poczuć klimat zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 2.33
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8600 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 596 958 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  agula_gość

  11.04.2019, 08:25

  słabo

  Jak zawsze niby coś ale słabo. Owszem pyszne kiełbasy i sery swojskie /Chleb mało higienicznie rzucony. Ozdoby bardzo drogie. I brakowało ławeczek żeby wypić dobrą kawę zjeść ciastko...

  Odpowiedz
  IP: 85.198.xx9.xx8 
 • +1

  LEDWO POCZUŁEM _gość

  11.04.2019, 09:59

  KLIMAT ŚWIĄT

  I JUŻ ZWINELI

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx6 
 • +3

  biblista._gość

  11.04.2019, 10:56

  Przypominam ,że Wielkanoc to święto chrześcijańskie, którego esencją jest RADOŚĆ ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jeśli w to nie wierzymy i z tego się nie radujemy jako głównego elementu tych dni to takie świętowanie jest bez celu. Te wszystkie jajka , zajączki, baranki i takie tam podroby są pogaństwem i pomyłką. Dlatego jak chcemy takich show wiosennych zróbmy sobie nowe święto , nadejście wiosny jako znaku radości , a nie mylmy tych dwóch wydarzeń. Na tym polega pogaństwo i zwiedzenie ,że ludzie dodają to i owo i jest jak jest. Daleko nam do czystej prawdy Biblijnej.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +1

  Mo_gość_gość

  11.04.2019, 12:12

  Święta

  A jak to jest że święta chrześcijańskie wlepiono w starodawne święta pogańskie, i jak to jest świętować radość ze Zmartwychwstania Jezusa w byłym świecie pogańskim? Tak naprawdę to można by się czepiać wszystkiego ale nie oto tu chodzi.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.