Podsumowali miejską wigilię. Ile pierogów i barszczu rozdano?

W Tczewie odbyło się spotkanie dla darczyńców i współorganizatorów Miejskiej Wigilii, która odbyła się 23 grudnia ub r. w Parku Kopernika. W spotkaniu uczestniczyło 6,5 tysiąca tczewian. Za zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia dziękowały władze miasta, powiatu, a także biskup diecezjalny - Ryszard Kasyna. Co roku przedsięwzięcie przyciąga wielu tczewian, dlatego zadanie realizuje cały sztab ludzi. Spotkanie organizowali; samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie, starostwa powiatowego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Przeoratu Pomorskiego Orderu Św. Stanisława. Więcej w materiale TV Tczew.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 2.90
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9900 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 800 296 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +1

  Obywatel_gość

  23.01.2013, 08:20

  A ile grobów zdeptano? Wigilia była urządzona na cmentarzu ewangelickim, a scena ustawiono dokładnie na jego środku. Wigilia to chrześcijańskie święto więc dziwi brak poszanowania dla innych chrześcijańskich wyznań.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx9.xx7 
 • +6

  Jurgen

  23.01.2013, 11:54

  Mam jednak cichą nadzieję, że ktoś się w końcu opamięta ,i w gruncie rzeczy nikt nie chce świadomie deptać miejsc pochówków kogokolwiek są :(

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +12

  Jurgen

  23.01.2013, 09:58

  Kiedyś ktoś na forum napisał ,że jest wiele miejsc pochówków po których chodzimy albo stoją tam budowle więc nie róbmy scen. W tym wypadku jest inna sprawa ,jesteśmy świadomi ,że one tam są .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  TCZEWIANKA do organizatora_gość

  23.01.2013, 11:02

  WIGILIA NA CMENTARZU

  PRZYPOMINAM ,ze impreza wigilijna w TCZEWIE odbywa sie na cmentarzu i to jest smutne; Mam pytanie ile jeszcze razy bedzie poruszany temat wigili ,ktora byla i ile pierogow i chleba rozdano. czy takie ibnformacje sa satysfakcja organizatora ,ze ciagle temat uwaza za bardzo wazny. jest to przerazajace ,ze w TCZEWIE JEST BIEDA ,a spoleczenstwo wydziera sobie z rak ,kawalek chleba i garsc bigosu ,aby zaspokoic swoj glod przed swietami.

  Odpowiedz
  IP: 93.31.xx3.xx1 
 • +10

  BUCA_gość

  23.01.2013, 11:25

  ŻENADA

  ŻAL I WSTYD DLA ODYI, POBŁOCKIEGO, ŻE TE OCHŁAPY SĄ JEDYNYM POSIŁKIEM DLA WIELU TCZEWIAN W ŚWIĘTA...NIE CHODZĘ TAM, BO TO WSTYD, DZIĘKUJE BOGU, ŻE NIE MUSZĘ...I NIE MÓWCIE O WSPÓLNOCIE, BO RADNI Z PRAWICY POTRAFIĄ ZROBIĆ BLIŹNIEMU WIELKIE ŚWIŃSTWO I WIELKA PODŁOŚĆ...

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx7.xx1 
 • +9

  gość_gość

  23.01.2013, 15:48

  podsumowując

  jest w słowniku polskim takie słowo pochodzące jeszcze ze starożytnej greki i brzmi hipokryzja .Sądzę,że nic dodać nic ująć.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx1 
 • +1

  Gościuniu_gość

  29.01.2013, 08:37

  Ooo, a ja, jak zwykle za free nagłaśniałem to spotkanie w piaskowej i jest oki doki - Szczęść Boże Wszystkim.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx7 
 • ,_gość

  02.09.2013, 09:16

  /////////

  Mickiewicz idealnie opisał POwców: "Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny! Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów, Prześladując w Ojczyźnie Boga, przodków wiarę, Prawa i obyczaje, nawet suknie stare. Żałośnie było widzieć wyżółkłych młokosów, Gadających przez nosy, a często bez nosów, Opatrzonych w broszurki i w różne gazety, Głoszących nowe wiary, mody, toalety. Miała nad umysłami wielką moc ta tłuszcza; Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza, Odbiera naprzód rozum od obywateli. I tak mędrsi fircykom oprzeć się nie śmieli, I zląkł się ich jak dżumy jakiej cały naród, Bo już sam wewnątrz siebie czuł choroby zaród, Krzyczano na modnisiów, a brano z nich wzory; Zmieniano wiarę, mowę, prawa i ubiory. Była to maszkarada, zapustna swawola, Po której miał przyjść wkrótce wielki post - niewola!"

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.