Bilet "Fala". Beneficjenci będą szukać 30 mln zł

Konsorcjum, na czele którego stoi firma Thales, uzyskało najwyższą punktację w przetargu na zbudowanie systemu zintegrowanego biletu FALA dla Pomorza. Na razie umowa nie została jeszcze podpisana - trwają analizy. Okazuje się, że oferta przygotowana przez firmę jest o 30 mln zł droższa niż zakładali uczestnicy projektu. Jeśli uczestnicy projektu dojdą do porozumienia, to w ciągu najbliższych trzech miesięcy zostanie podpisana umowa na realizację tego zadania i jesienią rozpocznie się tworzenie systemu, na który mieszkańcy Pomorza i turyści czekają od wielu lat. Wykorzystanie nowych technologii pozwoli na zautomatyzowanie działań związanych z rozliczaniem podróży od strony pasażera, organizatora transportu i przewoźnika. Wykonawca systemu poza przygotowaniem informatycznej części, odpowiedzialny będzie także za montaż blisko 500 urządzeń walidujących (kasowników) na przystankach kolejowych, 4870 urządzeń w pojazdach, przygotowanie 300 tys. specjalnych kart (nośników identyfikacji NFC) i wyposażenie ok. 30 punktów obsługi klienta.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9180 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 236 662 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  Powinni_gość

  23.07.2020, 16:13

  Powinni się natychmiast z tego wycofać, zmarnowane pieniędzy samorządów. Taki projekt powinien powstać ale ogólnopolski na przykładzie Anglii czy Holandii - tramwaj, pociąg autobus w całym kraju na jednej karcie

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
 • +1

  Jack_gość

  24.07.2020, 07:31

  To jest kolejny przekręt na mega skalę. Już mieliśmy przykład przekrętu z MEVO - pieniądze się ulotniły. Rowerki w rękach prywatnych - społeczeństwo straciło na tym mega pomyśle setki milionów.

  Cytuj
  IP: 167.172.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.