To była największa edycja Bitwy o Tczew. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Huk wystrzałów, krzyki rannych żołnierzy oraz odgłosy bitewnych zmagań - takie atrakcje czekały na tczewian 24. lutego na Starym Mieście. Wszystko dla upamiętnienia bitwy o Tczew z 23 lutego 1807 roku. Inscenizacja została rozegrana w naszym mieście już kolejny raz. Walki zostały poprzedzone inscenizacją obozowiska wojskowego na placu Hallera. Można było z bliska przyjrzeć się żołnierzom, porozmawiać z nimi, czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na bitwę do Tczewa, mimo zimowej aury, przyjeżdżają rekonstruktorzy z całej Polski. Przez licznie przybyłych rekonstruktorów zostało odtworzone jedno z ważniejszych wydarzeń w dziejach miasta - bitwa o Tczew, która rozegrała się pomiędzy wojskami pruskimi a napoleońskimi. Przenieśliśmy się do okresu, w którym Tczew był pod pruskim zaborem, a mowa polska została zabroniona. Zryw narodowowyzwoleńczy z okresu napoleońskiego dawał mieszkańcom Tczewa nadzieję na wolną Polskę. W skład armii francuskiej, biorącej udział w walkach o Tczew, wchodziły także polskie dywizje i bataliony, m.in. z Legionów Dąbrowskiego. Żołnierze w umundurowaniu z epoki, uzbrojeni w broń z czasów napoleońskich stoczyli bitwę zakończoną kapitulacją wojsk pruskich.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8930 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 994 633 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -5

  obserwator_gość

  27.02.2018, 13:23

  kłamstwo ,nie była to największa , lecz najmniejsza. Mało widzów, jedna armata, mniej żołnierzy itd itp... zdjęcia z poprzednich lat tego dowodzą..propaganda pełowska

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +4

  tczewczyk_gość

  27.02.2018, 14:15

  z Poznania

  1m.44s Poznaniak jakby nie narzekał, że mu drogo to by nie był sobą

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.