W Roku Wisły tczewska jednostka w projekcie Muzea Szlaku Wisły

Rok 2017 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Wisły. W Tczewie - który swój rozwój zawdzięcza tej rzece - oraz ma dedykowane jej muzeum, nie mogło zabraknąć związanych z tym przedsięwzięć. 20 lutego w najmłodszym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego - Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie odbyła się konferencja inaugurująca działanie projektu Muzea Szlaku Wisły (MSW) realizowanego w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017. Jak wyjaśniają organizatorzy konferencji, do projektu przystąpiło ponad 20 nadwiślańskich muzeów, które swymi działaniami: wystawami, zajęciami edukacyjnymi, specjalnymi wydarzeniami, publikacjami chcą popularyzować w naszym społeczeństwie wiedzę o królowej polskich rzek. Oprócz jednostki z Tczewa, w akcji biorą udział m. in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, czy Muzeum Etnograficzne w Toruniu. W trakcie konferencji odbyła się premiera kalendarium wszystkich muzealnych przedsięwzięć związanych z Rokiem Rzeki Wisły realizowanych w 2017 r. Do obchodów Roku Rzeki Wisły włączyła się również Poczta Polska, która przygotowała znaczki pocztowe najnowszej emisji „Rok Rzeki Wisły 2017”. Z okazji powstania sieci Muzea Szlaku Wisły oraz naszej konferencji, Poczta Polska przygotowała również kartę "Muzeum Wisły w Tczewie" wraz z okolicznościowym datownikiem z hasłem "Muzea Szlaku Wisły".
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 4.5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 8750 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
8 763 728 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  polon_gość

  23.02.2017, 10:24

  tczpl zatrudnia obcych , co nie umnieja pisac po polski jezyk? W Roku Wisły tczewska jednostka w projekcie Muzea Szlaku Wisły

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +4

  ._gość

  23.02.2017, 13:23

  trza ciąć koszty

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • +6

  as_gość

  23.02.2017, 11:49

  W roku Wisły - Wiórek (pełniący bardzo ważną i jakże potrzebną w mieście funkcję) powinien dostać medal od prezydenta miasta za wybitne osiągnięcia na polu pełnomocnika. Przecież to prawie rodzina...

  Odpowiedz
  IP: 78.11.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.