Projekcja filmu "Deerskin"

(fot. mat .prasowe)

odbyło się
20
02.2021
Sobota
Tczew - Projekcja filmu "Deerskin"
Najbardziej zabójcza premiera 2020 roku. Czarna komedia z oscarową obsadą, której bohaterem jest... kurtka z frędzlami.

Projekcja filmu "Deerskin" reż. Quentin Dupieux
20 lutego 2021 godz. 17.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety:10 zł dostępne w Kasie CKiS

"Deerskin" to jeden z największych przebojów sekcji Quinzaine des réalisateurs w Cannes, to także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci "Morderczej opony", powraca z kolejną niezwykłą historią. Tym razem przepełnioną absurdem, kłamstwami i frędzlami. Główny bohater George, właściciel skórzanej kurtki, postanawia dla niej unicestwić wszystkie inne kurtki na świecie i zaczyna marzyć o sławie filmowca. Łapie za kamerę i wałęsa się po miasteczku, by znaleźć sposób na unicestwienie wszystkich cieplejszych wierzchnich okryć. Obłęd powoli w nim narasta, szaleństwo się pogłębia, a inne kurtki nadal istnieją. Chociaż koncepcja "Deerskin" brzmi niczym szalona i abstrakcyjna wariacja kina z najniższej półki, tak naprawdę pod skórzaną kurtką kryje się opowieść o samotności, desperacji oraz próbie nadania sensu resztkom przemijającego życia. Żadne zwierzę nie ucierpiało w czasie kręcenia filmu, nie możemy natomiast zagwarantować, że podczas seansu nie ucierpi psychika widzów. W końcu to produkcja o stylowej kurtce w 100% ze skóry jelenia.

Dane techniczne:
scenariusz: Quentin Dupieux
zdjęcia: Quentin Dupieux
montaż: Quentin Dupieux
obsada: Ad?le Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Jean Dujardin, Laurent Nicolas, Pierre Gommé
producent: Thomas Verhaeghe, Mathieu Verhaeghe
produkcja: Arte France Cinéma, Garidi Films, Atelier de Production, Nexus Factory, Umedia
polski dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
język: francuski
polska premiera: 3 stycznia 2020
W związku z obecną sytuacją w Polsce kupując bilet akceptujesz następujące wytyczne:
Ograniczenie miejsc do 50%
Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.
Regulamin uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 - dostępny na stronie www.ckis.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej