Harcerska Orkiestra Dęta - koncert

Harcerska Orkiestra Dęta (fot. CKIS)

odbyło się
06
09.2020
Niedziela
Tczew - Harcerska Orkiestra Dęta - koncert
Harcerska Orkiestra Dęta znowu zagra! Tym razem w pięknej scenerii parku za Centrum Kultury i Sztuki!

6 września 2020 godz. 16.00
Park za Centrum Kultury i Sztuki, ul. Wyszyńskiego 10
Bilety: 15 zł dostępne online na stronie ckis.interticket.pl /Ilość miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy na pierwszy od kilku miesięcy koncert z udziałem publiczności. Koncert w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej Netki odbędzie się 6 września 2020 o godz. 16.00.


HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.
Zespół ma charakter tzw. concert band, czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.
Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata.
Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski.
Koncert realizowany będzie dla widzów w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym. Ze względu na ograniczenia, ilość widzów nie może przekroczyć 150 osób, a sprzedaż biletów - w cenie 15 zł będzie odbywać się wyłącznie online na stronie ckis.interticket.pl
Zapraszamy!

Drukuj
Prześlij dalej