Atlantyda - wystawa autorstwa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy

Atlantyda

odbyło się
20
06.2020
Sobota
Tczew - Atlantyda - wystawa autorstwa Piotra Detlafa i Adriana Kurzawy
17-30.06.20
kamienica Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15
godz. 10.00-18.00
przerwy techniczne: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15
nowe zasady zwiedzania na: www.fabrykasztuk.tczew.pl


Atlantyda - mityczna kraina, która miała być miejscem istnienia rozwiniętej cywilizacji zniszczonej przez serię trzęsień ziemi i zatopionej przez wody morskie.


Atlantyda to miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie, w zgodzie ze swoją naturą. Przestrzeń galeryjna została zagospodarowana tak, aby sprawiać wrażenie domu. W utopijnej rzeczywistości odnaleźć możemy codzienne przedmioty, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Kiedy każdemu z nich zapewnimy odpowiednią ilość naszego czasu - wynosząc zwykłe przedmioty do rangi dzieła - zapewnią spokój, będą emanować pozytywną energią, pozbawią przestrzeń wszystkiego, co mogłoby wywoływać niepotrzebny stres. Każdy z nas, z pewnością, ma w głowie takie miejsce, w którym czułby się najlepiej. Spokoju szukamy w spotkaniach z naturą czy z samym sobą. Dobór elementów ma również obrazować wnętrze człowieka, lecz nie w kontekście naukowym, a jako filozoficzne przedstawienie organizmu.
Mimo że nie było to od początku naszym zamiarem, trudna sytuacja umocniła twierdzenie, iż ważna jest dla nas przestrzeń prywatna.

Od jakiegoś czasu nurtują nas przemyślenia odnośnie tego, w jaki sposób zagospodarowywane przez nas otoczenie wpływa na nasze samopoczucie, w świecie, w którym domy przepełnione są minimalistycznymi zestawami mebelków w stylu skandynawskim.
Powstrzymajmy strach przed używaniem koloru czy formy. Bibeloty mogą być dla nas źródłem szczęścia, dlatego nie miejmy uprzedzeń przed przyniesieniem do domu czegoś, co akurat wpadło nam w oko w sklepie, na plaży, w lesie.
Porzuć dotychczasowe bezpodstawne zmartwienia i zanurz się w wizję prywatnego świata. Nie hamuj emocji, które w tobie wyzwala.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Tczew, ul. Podmurna 15" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej