Tczewski Bal Świętych

Tczewski Bal Świętych (fot. mat. prasowe)

odbyło się
31
10.2019
Czwartek
Tczew - Tczewski Bal Świętych
Tczewski Bal Świętych już po raz siódmy poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych. W programie: zespół "Rokids", tańce, występy młodzieży, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za aniołów oraz postacie świętych.


31. października 2019 r. godz. 16.30

- Obchodząc uroczystość Wszystkich Świętych, Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który "jest źródłem wszelkiej świętości". Bal Świętych to doskonała okazja na to by uczcić wszystkich świętych, ale także czas na zabawę, tańce, występy i modlitwę. - tłumaczą organizatorzy.


Wielkie świętowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód ulicami Tczewa przejdzie na Plac Hallera. Tam rozpocznie się zabawa.

- Tym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych, ukazać świętość jako najważniejszy cel każdego chrześcijanina. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się obchodzenie Halloween i straszenie upiorami, my zachęcamy do dzielenia się chrześcijańską nadzieją, że każdy może być święty. - dodają organizatorzy.

Drukuj
Prześlij dalej