Filharmonia w Szczecinie zaprasza na premierę - bez wychodzenia z domu!

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
31
05.2020
Niedziela
Tczew - Filharmonia w Szczecinie zaprasza na premierę - bez wychodzenia z domu!
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zaprasza na kolejną premierę, której transmisja rozpocznie się dnia 31 maja 2020 o godzinie 19.00 na kanale Facebook Filharmonii (www.facebook.com/FilharmoniaSZN/ ) i kanale YouTube (www.youtube.com/channel/UCQ7RqRSiL8J0A5mOLxZMTZg ).

Aleksander Dębicz jest jednym z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia oraz kompozytorem, wykonującym zarówno repertuar klasyczny, jak i jazzowo-rozrywkowy. W obszarze jego zainteresowań ważne miejsce zajmuje też muzyka filmowa i improwizacja, o czym świadczy między innymi pierwsza nagroda w konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest (2013 rok). W 2015 roku na debiutanckiej płycie "Cinematic Piano" (Warner Classics) wydał cykl 12 własnych kompozycji inspirowanych sztuką filmową. Od tego czasu skomponował muzykę do filmów, słuchowisk i przedstawień teatralnych. Album "Cinematic Piano", z którego utwory, poszerzone o nowe kompozycje artysty, zostaną wykonane podczas premierowego koncertu 31 maja w ramach Filharmonia Szczecin Online, czerpie przede wszystkim ze stylistyki muzyki filmowej. W kompozycjach można jednak dostrzec elementy muzyki rozrywkowej i jazzu, a nawet muzyki poważnej. Wszystkie te gatunki są bowiem dla pianisty równoważne, a swobodne poruszanie się pomiędzy nimi postrzega jako całkowicie naturalne.

Wszystkie informacje, których będą Państwo potrzebowali można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://filharmonia.szczecin.pl/pl
Transmisja filmu jest całkowicie bezpłatna.

Drukuj
Prześlij dalej