Wystawa w Kamienicy Fabryki Sztuk

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
17
02.2020
Poniedziałek
Tczew - Wystawa w Kamienicy Fabryki Sztuk
Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę "Słowiańskie fantazje" Teresy Maslowskiej i Marka Zagórskiego. Wernisaż odbędzie się w 17 lutego o godz. 18.00 w kamienicy przy ul. Podmurnej 15 w Tczewie.

Teresa Maslowska (ur. w 1951 r. w Tczewie) posiada wykształcenie pomaturalne ekonomiczne, studium kulturalne i pedagogiczne. Wykonuje gobeliny, maluje i fotografuje. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Brała udział w wystawach w kraju i poza jego granicami (Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Stany Zjednoczone i Francja).


Marek Zagórski (ur. w 1957 r. w Starogardzie Gdańskim). Rzeźbiarz, ceramik, animator wydarzeń kulturalnych. Twórca regionalny. Autor 30 wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i poza jego granicami (Niemcy, Holandia, Francja, Dania). Organizuje plenery rzeźbiarskie i malarskie (Twardy Dół, Borzechowo, Grodzisko Owidz, Bartel Wielki). Organizował cykl wystaw zbiorowych "Zakochani w Kociewiu Zakochanym w Kaszebach. Przyjaciele z Plenerów". Był współorganizatorem wystawy "Kociewie Piękna Kraina, Sacrum" (Muzeum Diecezjalne w Pelplinie). Czterokrotnie otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Starogardu Gdańskiego (2015, 2017-2019). W 2019 r. otrzymał medal Świętego Stanisława za działalność patriotyczną, społeczną i charytatywną w dziedzinie kultury.


Wystawa będzie czynna do 13 marca 2020 r.
Wstęp wolny!

Drukuj
Prześlij dalej