"Gospel w drodze" - koncert chóru Juventus w Tczewie


odbyło się
18
09.2021
Sobota
Tczew - "Gospel w drodze" - koncert chóru Juventus w Tczewie
Chór Młodzieżowy Juventus od początku sierpnia jeździ z Dobrą Nowiną po województwie, aby głosić Dobrą Nowinę. "Gospel w drodze" to projekt Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Na półmetku trasy zaśpiewają w miejscu, który jest ich domem. Mowa o kościele szkolnym na tczewskiej Starówce.

W sobotę, 18 września przypada uroczystość św. Stanisława Kostki - patrona osób młodych i kościoła szkolnego. O godz. 18:00 odprawiona zostanie suma odpustowa, a po mszy (godz. 19:00) odbędzie się koncert, który przybierze formę wielkiego uwielbienia.
Jak podkreślają chórzyści, te koncerty są niesamowitym doświadczeniem. Jest czas radości i wzruszeń. Wydarzenie przekształca się w muzyczne rekolekcje w drodze. Tego wieczora każdego dotyka wielka miłość.

Na zakończenie odbędzie się zbiórka na leczenie Ewy Ziółkowskiej.
Koncert odbywa się dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Tczewa, Mirosława Pobłockiego.


Joanna Klekowiecka - dyrygent
Maciej Misza Borowicz - piano
Adam Golicki - perkusja
Dariusz Śleszyński - gitara basowa
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Michał Sasinowski- saksofon.

O chórze:
Chór Młodzieżowy Chór Juventus- to ludzie młodzi duchem i kochający śpiew! Chór działa przy parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Tczewie od 1963 roku i obecnie jest to już trzecie pokolenie śpiewaków. Słowo Juventus oznacza młodość, a gospel to dobra nowina. Razem tworzą mieszankę wybuchową pełną spontanicznej radości i śpiewu o miłości Bożej. Od 2003 roku są związani z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Gospel - biorąc udział w warsztatach muzyki , konkursie chórów czy koncertach specjalnych. Śpiewali z muzykami zagranicznymi, a także Marylą Rodowicz czy zespołem New Life Music. Mają za sobą nawet udział w filmie pełnometrażowym i mnóstwo ciekawych muzycznych projektów jak np. koncert z utworami z filmów "Blues Brothers".
Chór prowadzi Joanna Klekowiecka, która podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel odbierała również indywidualne nagrody dla najlepszego dyrygenta festiwalu czy za najlepszą aranżację utworu konkursowego.

Chór śpiewa muzykę w różnych gatunkach - od klasyki i utworów liturgicznych po Mszę Kreolską. Mają w swoim repertuarze utwory napisane specjalnie dla nich, w różnych językach (od hebrajskiego po szwedzki), ale najbardziej lubią śpiewać gospel - po angielsku i po polsku. I w takim repertuarze będzie ich można właśnie usłyszeć.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110, Tczew pl. Grzegorza" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej