Polskie rymowanki albo ceremonie - spektakl

(fot. mat .prasowe)

odbyło się
25
10.2020
Niedziela
Tczew - Polskie rymowanki albo ceremonie - spektakl
Zapraszamy na ostatni spektakl realizowany w ramach ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA. Już 25 listopada 2020r. o godz. 18.00 na deskach Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowany zostanie spektakl "Polskie rymowanki albo ceremonie" w wykonaniu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Polskie rymowanki albo ceremonie - spektakl |Teatr Polska
Wykonanie: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
25 listopada 2020 godz. 18.00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 15 zł dostępne online na ckis.interticket.pl lub w kasie CKiS - w dniu spektaklu


Jak mówi sam autor: niepokojące flow. Tekst krążący wokół dobrze nam znanych rodzinnych ceremonii, na których spotykają się członkowie rodziny. Główny bohater z ciekawością i czułością poznając historie swoich przodków, próbuje odnaleźć własną tożsamość. Konfrontacja pokolenia lat 90-tych z tym, co przekazano im w genach, wspomnienia i wyobrażenia, które uruchamiają tematy, o których nigdy nie chcielibyśmy dyskutować nad przysłowiowym rosołem. To wszystko podane w rytmie rapu.

Reżyseria: Ewa Rucińska

Obsada: Olga Barbara Długońska, Marta Kadłub, Dorota Lulka, Szymon Sędrowski, Grzegorz Wolf, Maciej Wizner, Jakub Sasak .

Uwaga! Spektakle organizowane będą w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2020 roku w objazd wyruszy 19 teatrów.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
www.teatrpolska.pl
www.facebook.com/TeatrPolska 

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA