Koronka na ulicach miast świata również w Tczewie


odbyło się
27
09.2020
Niedziela
Tczew - Koronka na ulicach miast świata również w Tczewie
Nasze miasto kolejny raz włącza się w akcję: Koronka na ulicach miast świata. Modlitewne spotkanie organizuje Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Wierni staną z koronką w ręku, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dla świata to tylko kilkanaście minut, a dla Boga to wielkie wołanie grzeszników. W świecie, w którym jest wiele niepokoju, lęku, hejtu, utraty wiary potrzeba nam stanąć razem i prosić o umocnienie poprzez Bożą miłość. Tę chwilę wspaniale komentuje Ojciec św. Franciszek: w tym naszym świecie, który kochasz bardziej niż my, ruszyliśmy naprzód na pełnych obrotach, czując się silnymi i zdolnymi do wszystkiego. Chciwi zysku, daliśmy się pochłonąć rzeczom i oszołomić pośpiechem. Nie zatrzymaliśmy się wobec Twoich wezwań, nie obudziliśmy się w obliczu wojen i planetarnych niesprawiedliwości, nie słuchaliśmy wołania ubogich i naszej poważnie chorej planety. Nadal byliśmy niewzruszeni, myśląc, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie. Teraz, gdy jesteśmy na wzburzonym morzu, błagamy cię: "Zbudź się Panie!".

W tym roku modlitwa będzie w intencji pokoju na świecie, powstrzymania pandemii, za kapłanów, naszą Ojczyznę, miasto, rodziny i nas samych.

Koronka odmówiona zostanie odśpiewana w niedzielę, 27 września o 15:00 przed kościołem szkolnym oraz w poniedziałek (rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćko - spowiednika św. Faustyny) o tej samej godzinie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w tczewskiej farze.


W niedzielę po koronce odbędzie modlitwa uwielbienia z Krzemieniami Jezusa.

Przed kościołem prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości między sobą. W razie niepogody spotkamy się w niedzielę w kościele szkolnym.
Zalecamy dezynfekcje rąk przy wejściu oraz założenie maseczek. Wszystkich chorych zachęcamy do duchowej łączności w domach.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83- 110 Tczew pl. Świętego Grzegorza" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej