Adam Wendt & Friends + Flywheel - koncert

Adam Wendt (fot. mat. prasowe)

odbyło się
01
03.2020
Niedziela
Tczew - Adam Wendt & Friends + Flywheel - koncert

zobacz galerię zdjęć: 1
1 marca 2020 godz. 18.00
Klub Muzyczny CKiS
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)

Adam Wendt & Friends

Grupa wykonująca, jak sami tworzący ten zespół muzycy nazywają: akustyczny "Rhythm & Jazz". Niespotykana nazwa tego stylu i sposób grania odzwierciedlają dokładnie to co można usłyszeć w tej muzyce, czyli funkowo-twistowy mainstream z dużymi wpływami muzyki Jamesa Browna, J.C.Adderleya, Stanleya Turrentine'a. Zespół prezentuje akustyczny nurt muzyki jazzowej z mocno zaznaczonymi korzeniami bluesowymi i rhythm&bluesowymi. Pełen słowiańskiej energii i żywiołowej ekspresji repertuar grupy, entuzjastycznie odbierany przez słuchaczy podczas koncertów, to program autorski, czyli kompozycje lidera formacji. Pomysł na wykonywanie tego rodzaju muzyki powstał około 20 lat temu ale po bardzo bujnym okresie koncertowania zespół zawiesił działalność. Teraz zespół się reaktywował i zamierza znowu raczyć słuchaczy swoją żywiołową i niespotykaną na polskim rynku muzycznym twórczością.


Skład zespołu to muzycy ze ścisłej czołówki polskiej sceny jazzowej, wysoko klasyfikowani w ankietach muzycznych z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem artystycznym. Zespół w roku 2018 nagrał pierwszą wspólną płytę, która została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków oraz co niezbyt często spotykane w naszym kraju, ale bardzo miłe - przez muzyków.

Gościnnie na płycie zagrali dwaj giganci światowego jazzu: Randy Brecker (tp) oraz Dean Brown(g).

Adam Wendt & Friends:
Adam Wendt - sax
Wojciech Niedziela - piano
Zbigniew Wrombel - bass
Marcin Jahr - drums


Flywheel

Jesteśmy zespołem grającym muzykę instrumentalną, łączącą m.in. elementy muzyki filmowej, instrumental rock, elektroniki. Choć regularnie pojawiamy się na scenach dopiero od niedawna, prace nad utworami trwają już kilka lat. Tworzenie muzyki to przede wszystkim nasza pasja i ogromna radość, którą chętnie się dzielimy. Efektem naszej pracy jest kilkanaście utworów. Część z nich pojawi się na naszej pierwszej płycie, która (mamy nadzieję) już wkrótce ujrzy światło dzienne.
Skład zespołu:
Mikołaj Mrozik- założyciel, gitara elektryczna
Jarek Cichocki- gitara elektryczna
Marcin Kłosowski- klawisze
Karol Pieczewski- saksofon

Paweł Chełkowski- bas
Bartosz Haftkowski- perkusja

Drukuj
Prześlij dalej