Siewcy Lednicy w Lubiszewie - Festyn i Maryjne Spotkanie Młodych


odbyło się
25
05.2019
Sobota
Tczew - Siewcy Lednicy w Lubiszewie - Festyn i Maryjne Spotkanie Młodych
Ksiądz Krzysztof Niemczyk - proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie Tczewskim wraz z parafianami zaprasza młodzież na IV Maryjne Spotkanie Młodych na placu św. Jana Pawła II przy ołtarzu koronacyjnym w Lubiszewie. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 maja br. Tegorocznym zespołem, który uświetni spotkanie będą "Siewcy Lednicy". O godzinie 16.00 ks. proboszcz odprawi Mszę św. z racji zbliżającej się 25 rocznicy święceń kapłańskich, po Mszy św. zaprasza wszystkich na koncert zespołu "Siewcy Lednicy" oraz poczęstunek na placu Jana Pawła II.
Weź ze sobą swoje smutki i zmęczenia i zostaw je przy figurze Matki Bożej Pocieszenia!

Siewcy Lednicy - Po VI Światowym dniu Młodzieży w Częstochowie, jako naturalna kontynuacja entuzjazmu młodych, w 1997 roku narodziły się coroczne Spotkania Lednica 2000. Przed spotkaniem w Roku Jubileuszowym 2000 padł pomysł ożywienia wspólnej lednickiej modlitwy i kontemplacji radosnym śpiewem i tańcem. I tak się stało. W Sanktuarium Matki Niezawodnej Nadziei na Jamnej spotkali się Piotr "Żarówa" Ziemowski, grający na VI ŚDM w Częstochowie i Marcin Pokusa - góral i muzyk z żywiecczyzny. Piotr zaproponował Marcinowi wspólne granie na Lednicy i tak powstały pierwsze utwory: "Tańcem chwalmy Go!", "Błogosławcie Pana" i "Słuchaj Izraelu".

Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Do zespołu dołączają wciąż nowi muzycy, aby dzielić radość wiary na koncertach w małych i większych miastach w Polsce. Zagrali już blisko 600 koncertów. Kiedy policzyliśmy przejechane kilometry, okazało się, że Siewcy Lednicy już 6 razy okrążyli Kulę Ziemską! ???? Grali św. Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn "Nie lękajcie się". Przed kanonizacją św. Jana Pawła II razem z tysiącami polskich pielgrzymów czuwali na Piazza Navona w Rzymie. Są obecni także na Spotkaniach Lednickich na całym świecie: w Chicago, Kolonii oraz Londynie. W 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie grali na przywitanie papieża Franciszka na krakowskich Błoniach, w trakcie wszystkich prewydarzeń oraz na zakończenie Mszy Posłania na Campus Misericordiae animując radosną modlitwę i taniec dla ponad 2 milionów młodych z całego świata. W roku 2019 zostali zaproszeni z koncertem na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Inspiracją dla siewcowej muzyki i tekstów są Pismo Święte oraz słowa św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. Tak powstawały utwory: "Tak, tak, Panie", "Ojciec", "Nasze oczekiwanie" i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 w Krakowie "Jezu, ufam Tobie!". Zespół wydał dotąd 6 płyt: "Wybierz Chrystusa (2001)" , "Tańcem chwalmy Go!" (2004), "Koronka do Bożego Miłosierdzia" (2004), "Nie lękajcie się" (2008), "Nasze oczekiwanie" (2015) oraz "Odszedł Pasterz" (2018) z muzyką wielkopostną w autorskich aranżacjach.

W listopadzie 2016 roku zostali uhonorowani nagrodą Feniksa, przyznawaną przez Fundację Zakonu Kawalerów Maltańskich "Za ewangeliczny zasiew wyrażany muzyką, śpiewem i tańcem."
Najbliższe spotkanie młodych "Lednica2000" pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham" odbędzie się 1 czerwca na Polach Lednickich.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "Lubiszewo Tczewskie pl. Jana Pawła II" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Lubisze_gość

  23.05.2019, 14:44

  Wo

  Super! :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.