Podróż dookoła świata z Fabryką Sztuk


odbyło się
13
04.2012
Piątek
Tczew - Podróż dookoła świata z Fabryką Sztuk
Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę "Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata". To fascynująca podróż dookoła świata, którą odbyli dwaj wielcy Polacy, światowej sławy podróżnicy i odkrywcy - Jan Reinhold i Jerzy Adam Forsterowie towarzyszący kapitanowi Jamesowi Cookowi w jego drugiej podróży odkrywczo-badawczej.


Wystawa przybliża historię wybitnego rodu Forsterów, który przybył do Rzeczypospolitej w XVII w. i osiedlił się w Tczewie na przełomie XVII i XVIII w. Urodzony i wychowany w Tczewie Jan Reinhold Forster i jego syn Jerzy Adam swoimi odkryciami znacząco wpłynęli na rozwój świata nauki. Niestety, choć świat pamięta i docenia ich działalność, Polska zapomniała o swoich wielkich rodakach. Fabryka Sztuk zaprasza na tę wyjątkową wystawę. Sceny rodzajowe zarówno z życia Forsterów, jak i ludów przez nich odkrywanych pozwolą wczuć się w klimat epoki oraz fascynujących podróży odkrywczych. Odwzorowany został nawet fragment żaglowca HMS Resolution, na którym odbyła się podróż Forsterów i Cooka. Ekspozycję wzbogacają oryginalne eksponaty i nowoczesne techniki multimedialne. Interaktywna podłoga i globus oraz stanowiska komputerowe z grą edukacyjną dla dzieci i młodzieży stanowią dodatkową atrakcję.
Patronat nad wystawą objęli: Bogdan Borusewicz - Marszałek Rzeczypospolitej Polskiej, Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego, Mirosław Pobłocki - Prezydent Miasta Tczewa, Józef Puczyński - Starosta Tczewski. Patronatem medialnym wystawę objęli: National Geographic Polska, Radio Gdańsk, TV TeTka, Panorama Miasta, Radio Głos, Dziennik Bałtycki, Gazeta Tczewska, portale internetowe www.tcz.pl, www.tczew.pl, www.portalpomorza.pl, www.naszemiasto.pl.

Wystawa czynna jest od 13.04.2012r. do końca 2014r.

Fabryka Sztuk zaprasza
Tczew, ul. 30 Stycznia 4


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  hghdh_gość

  13.04.2012, 13:17

  hgghdgh

  Czy uroczyste otwarcie było wczoraj czy będzie dzisiaj? Jak dzisiaj to o której?!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
 • +1

  _gość

  13.04.2012, 15:17

  Wernisaż był wczoraj. Od dziś wystawa jest otwarta dla zwiedzających.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx3 
 • +1

  izis266_gość

  22.04.2012, 14:17

  Gratuluję!!!

  Byłam dzisiaj- czapki z głów! Wystawa przepiękna, dopracowana w każdym szczególe- eksponaty, tropikalne rośliny i zwierzęta, do tego multimedia dopełniają całości, Fajnie, że nie ruszając się z miasta można odbyć tak fascynującą podróż nie tylko w czasie, ale i przestrzeni. Polecam z całego serca!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA