Przejazd rowerowy - audyt polityki rowerowej miasta Tczewa

Wiślana Trasa Rowerowa (fot. tcz.pl)

odbyło się
07
09.2019
Sobota
Tczew - Przejazd rowerowy - audyt polityki rowerowej miasta Tczewa
Urząd Miejski zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym etapie audytu polityki rowerowej Tczewa. Po części teoretycznej nadszedł czas na wizję lokalną czyli wspólny objazdu rowerowy naszej gminy. Spotykamy się przed budynkiem urzędu miasta w sobotę 7 września 2019 roku o godzinie 11:00 oczywiście z własnymi rowerami.

Trasa ok 16 km. http://www.gmap-pedometer.com/?r=7407520

Przejazd, ma na celu ocenę jakości i komfortu infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenia warunków, w których funkcjonuje obecnie ruch rowerowy w naszej gminie umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji: działań potrzebnych i możliwych do podjęcia w ciągu najbliższych 2 lat by można było jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem. W ciągu 2-3 godzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej spojrzymy na naszą gminę z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży takie jak dworzec kolejowy, urząd miasta, centrum handlowe, szkoła, osiedla mieszkaniowe itp.


Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego prosimy o przygotowanie się do jazdy bez względu na warunki atmosferyczne, by ani ewentualny wiatr, upał czy deszcz nie skłonił nas do pozostania w domu. Zakładamy wolne tempo jazdy i częste przerwy umożliwiające omówienie istotnych szczegółów - dlatego zapraszamy do udziału osoby w każdym wieku. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie udziału wysyłając informacją na maila: rowery@um.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej