Zapoznaj się po zmroku z tczewską farą!


odbyło się
05
07.2020
Niedziela
Tczew - Zapoznaj się po zmroku z tczewską farą!
Bardzo często zdarza się, iż to co jest niezauważalne za dnia, odkrywamy dopiero nocą. Co wiesz o najstarszym miejscu Tczewa? Ile razy przeszedłeś obok nie zastanowiwszy się co kryje zimne wnętrze?

Daj się porwać w podróż w czasie. Chcemy opowiedzieć Ci o miejscach, które skrywają w sobie wiele tajemnic. Co się stało z oryginalnym, gotyckim wystrojem świątyni, czyje oczy obserwują nas cicho w zakrystii, która kaplica opowiada historię wielkich kobiet średniowiecza? Jak doszło do odnalezienia krypty i kto w niej leży? Co się stało z drugimi organami fary i dlaczego pamięć o nich zaginęła? Co udało ocalić się z pożaru, a co zostało bezpowrotnie stracone?

Przekonaj się jakie skarby pozostawiło po sobie średniowiecze. Dotknij miejsca, które stało się chrzcielnicą Tczewa. Poznaj człowieka, którego wg legendy, Pan Bóg ocalił za pomocą psa, a także odkryj gdzie chowa się ostatni dominikanin w Tczewie! Dowiedz się co wspólnego ma ze sobą wielki władca Francji i nasza świątynia, a także jakie skarby kryje zamknięta empora nad bocznym wejściem. Stare mury odsłonią przed nami swoją historię pełną dawnego blasku i ogromu nieodżałowanych strat. Jednak ich stary głos jest już zaledwie szeptem. Czy zanurzysz się w ich ciszę i zgodzisz się by powierzyły Ci swoje tajemnice?

Opowieść o tym co dawne i współczesne snuć będzie dla nas ksiądz Prałat Piotr Wysga. Wiemy, że oddajemy Państwa w dobre ręce. Aby pomóc na dobre rozbudzić się historii, ośmielić ją, ale i jej nie przepłoszyć - towarzyszyć Wam będzie cicha muzyka, która niewątpliwie przeniesie Was z powodzeniem ku przeszłości. Na koniec zachęcamy gorąco do wsparcia naszego przedsięwzięcia, zaopatrując się w specjalnie dla Państwa przygotowaną linię nietuzinkowych pamiątek. Fundusze przeznaczone zostaną na wakacyjny wyjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży FARA TCZEW.


Podróż w czasie rozpoczynamy premierą, 4 lipca o godzinie 22:00 oraz 23:15. Kolejne spotkania, w które wyruszać będą Państwo pod osłoną nocy w towarzystwie cichego mnicha, będą miały miejsce 5 lipca o godz. 22:00, 11 lipca o 22:00 oraz 23:15 oraz 12 lipca o g. 22:00.

UWAGA!!!
Do udziału w wydarzeniu uprawniać będą darmowe wejściówki do odbioru w zakrystii fary oraz zapisy internetowe na stronie fara.tczew.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83- 110 Tczew ul. Wyszyńskiego 13" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA