Projekcja filmu "Siła ognia"

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
06
03.2021
Sobota
Tczew - Projekcja filmu "Siła ognia"
Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe'a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność.

Projekcja filmu "Siła ognia" reż. Oliver Laxe
6 marca 2021 godz. 17.00
sala widowiskowa CKiS
Bilety: 10 zł do nabycia w Kasie CKiS przed seansem

To historia na wskroś uniwersalna i jednocześnie bardzo współczesna: oto do leżącej na skraju świata, wyglądającej turystów wioski wraca Amador, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Reakcja najbliższych na jego powrót daleka jest jednak od radości. Niewypowiedziane konflikty tlą się i przybierają na sile z każdym dniem.
Równoprawnym bohaterem filmu jest także surowy, górzysty krajobraz Galicji, który kształtuje charaktery i relacje między ludźmi na swoje podobieństwo. Oliver Laxe z pokorą przyjmuje dyktowane przez naturę zasady. Jeśli sztuka w ogóle może być eko, to ten film właśnie taki jest - organiczny. 

O filmie
"Piękny, malutki film, który był dla mnie odkryciem w Cannes i dał mi ogromną przyjemność." Roman Gutek.
"Największym zyskiem z projekcji jest wydobycie emocji, o których istnieniu mogliśmy zapomnieć w codziennym pędzie. I myślę, że emocje te działają najlepiej, gdy nie próbujemy za wszelką cenę ubrać ich w słowa." Kamila Cieślik, Fala kina 5/5
"Surowa, oszczędna i porażająca przypowieść o relacji człowieka z naturą." Bernadetta Trusewicz, FDB 9/10

reżyseria Oliver Laxe
scenariusz Oliver Laxe, Santiago Fillol
zdjęcia Mauro Herce
montaż Cristobal Fernandez
muzyka Amanda Villiavieja, David Machado, Sergio da Silva, Xavi Souto
obsada Amador Arias, Benedicta Sánchez
producent Mani Mortazavi, Andrea Queralt
produkcja 4A4 Productions, Kowalski Films, Miramemira, Tarantula
polski dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

W związku z obecną sytuacją w Polsce kupując bilet akceptujesz następujące wytyczne:
? Ograniczenie miejsc do 50%

? Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia.
? Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa.
? Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.
Regulamin uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 - dostępny na stronie www.ckis.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej