Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online

Centrum Konserwacji Wraków Statków (fot. mat. prasowe )

odbyło się
16
05.2020
Sobota
Tczew - Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online
Narodowe Muzeum Morskie, tak jak inne instytucje kultury w Polsce, zrezygnowało z organizowania w tym roku klasycznej Nocy Muzeów. W związku z panującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią nie zaprosimy naszych zwiedzających na "Dar Pomorza", nie policzymy gości w kolejce na "Sołdka" i do Żurawia, nie będzie nam jak zawsze, niezwykle miło wieczorem otworzyć dla chętnych bramy Muzeum Rybołówstwa w Helu, tczewskich oddziałów i Muzeum w Kątach Rybackich.

Od wielu tygodni wszystkie oddziały NMM są zamknięte. W sobotę, 16 maja otwieramy pierwszy z nich - Spichlerze na Ołowiance, ciesząc się, że w końcu możemy zaprosić do siebie gości.

Od dwóch miesięcy działalność NMM przeniosła się do Internetu i właśnie tam spędzimy tegoroczną Noc Muzeów. Będziemy wspominać minione edycje Nocy Muzeów: zeszłoroczny D-day na Wyspie Ołowianka, Gwiezdne Wojny na "Sołdku", nocne zwiedzanie Żurawia, "Dar Pomorza" pod władaniem Kampanii Kaperskiej i Wikingów w CKWS.

- Wieczorem i w nocy 16 maja zapraszamy na nasz profil na Facebooku, bo właśnie tam przenosimy tegoroczną Noc Muzeów - mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM - Naszych gości zapraszamy np. do naszego Archiwum X. Podróże do czwartego wymiaru zawsze są ekscytujące, a w trakcie Nocy Muzeów różne rzeczy mogą się zdarzyć...zwłaszcza online


Drukuj
Prześlij dalej