Aktorzy Koszalińscy, czyli Komedia Prowincjonalna - spektakl w ramach programu Teatr Polska

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
07
11.2019
Czwartek
Tczew - Aktorzy Koszalińscy, czyli Komedia Prowincjonalna - spektakl w ramach programu Teatr Polska
To przedstawienie inspirowane filmem Agnieszki Holland Aktorzy prowincjonalni z 1978 roku. Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.

Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
7 listopada 2019 godz. 19.00
Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki do odbioru w kasie CKiS.Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?

To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

Obsada:
Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Dominika Mrozowska, Beata Niedziela,Adria Jakubik, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Wojciech Kowalski, Marcin Borchardt, Bartosz Budny, Wojciech Rogowski,
Artur Paczesny, Jacek Zdrojewski

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Zapowiedź z youtubeDrukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA