Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
25
03.2020
Środa
Tczew - Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
Tczew znalazł się po raz kolejny na trasie Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.

W dniach 24 i 25 marca 2020r. serdecznie zapraszamy na kolejne odsłony Festiwalu, tym razem pokażemy filmy dla przedszkolaków oraz dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej. Wszyscy młodzi widzowie będą oceniać obejrzane filmy, żeby spośród nich wybrać swoich faworytów. Jedynymi Jurorami w konkursie o statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka będą sami widzowie biorący udział w projekcjach w całej Polsce.
Kategoria przedszkolna - bilet 5 zł
Zapraszamy!

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA - im. Leszka Gałysza
24 marca godz. 10.00

1. AGATKA II: AGATKA I BRELOCZEK (2019, 10:00), Szymon Adamski | Serafiński Studio
2. BELLA W BRZUSZKU (2019, 06:00), Jacek Rokosz | ANIMOON/Letko
3. BUŹKA I DZIÓBEK: GRZYBOBRANIE (2019. 5:00), Maciej Pestka | Mapepi Animacje
4. KICIA-KOCIA: KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA (2019, 07:00), Marta Stróżycka | EGoFILM
5. SLOTH DOWN (2019, 03:11), Olga Przytuła | PJATK WARSZAWA

6. PRZYTUL MNIE. MARATON (2019, 06:02), Tomek Miazga, Klaudia Robat/Javvie | ANIMOON/Animex/Pigeon
7. STEFEK BURCZYMUCHA (2019, 01:45), Łukasz Zdanowski | Artcore Studio
8. WIKING TAPPI: KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA (2018, 11:00), Łukasz Kacprowicz | EGoFILM, Paris+Hendzel CO., Studio PRL, TVP S.A.
9. KRECIA ROBOTA (2019, 2:35), Magdalena Pilecka / Maria Holka | Blesz
10. ŻUBR POMPIK 2: DZIĘCIOŁ (2019, 07:00), Maciej Kur | EGoFILM


Opisy filmów:
AGATKA II: AGATKA I BRELOCZEK (2019, 10:00), Szymon Adamski | Serafiński Studio
W piórniku dochodzi do kłótni o piłkę między flamastrami a kredkami i Piłkarzem-breloczkiem. Agatka z Cyrylem muszą interweniować. Wraz z mieszkańcami piórnika organizują mecz piłki nożnej. Rywalizacja jest zacięta a wynik zaskakujący.
Szymon Adamski (1983), reżyser, autor zdjęć, animator filmów dla dzieci.W warszawskim Studiu Miniatur Filmowych brał udział w realizacji serii dla dzieci: "HIP-HIP & Hurra", "Mami Fatale", "Basia". Jako reżyser i animator współpracował przy produkcji serii "Wierszyki domowe".


SERIAL AGATKA ZDOBYŁ BRĄZOWY TOBOŁEK O!PLA 2016 ZA ODCINEK AGATKA I MYDŁO (2015) W REŻYSERII ANDRZEJA KUKUŁY.BELLA W BRZUSZKU (2019, 06:00), Jacek Rokosz | ANIMOON/Letko
Serial opowiada o szczególnej więzi, jaka łączy rodzeństwo. Bella mieszka w brzuchu mamy. Benio już dawno z niego wyszedł. Mimo to doskonale się dogadują. Dziewczynka słyszy każde słowo swojego brata. Z kolei Benio, przykładając ucho do brzucha mamy, potrafi wyobrazić sobie, co w danym momencie robi jego siostra. Co więcej, każda narysowana przez niego palcem na brzuchu mamy rzecz pojawia się obok Belli. W ten sposób rodzeństwo jest w stanie powiedzieć sobie wszystko ­na szczęście, bo tematów do rozmów mają bez liku.
Jacek Rokosz. Twórca filmów animowanych. Współautor efektów specjalnych do nagrodzonego Oscarem fimu "Piotruś i Wilk". Jako reżyser współpracujący brał udział w pracach przy filmie "Świteź". Inicjator i organizator filmowego wydarzenia "Najgorsze filmy świata" (odbywającego się w ramach festiwali: Transatlantyk 2010-2013, FKK Katowice 2002-2014 oraz w Kinie Muranów 2009-2014). Od 2010 roku jest wykładowcą i dziekanem w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. W 2019 roku wyreżyserował odcinek pilotowy serialu "Bella w brzuszku", który trafi do produkcji w 2020 roku.


BUŹKA I DZIÓBEK: GRZYBOBRANIE (2019, 05:00), Maciej Pestka | Mapepi Animacje
Buźka i Dzióbek jadą na grzyby, Dzióbek rysuje napotkane grzyby a Buźka zbiera tylko te jadalne. Przez nieuwagę Dzióbek gubi sie w ciemnym lesie, na szczęście z kłopotów ratuje go niespodziewanie mały mieszkaniec lasu.

Maciej Pestka - rocznik 1970 urodzony w Gdańsku, studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, miłośnik animacji od zawsze. Mieszka i pracuje w Gdyni. Animacje realizuje w technice 3D. Jest pomysłodawcą i współtwórcą powstającego serialu dla dzieci "Buźka i Dzióbek".

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA BUŹKA I DZIÓBEK: JEDZIEMY NA NARTY ORAZ WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2017 ZA BUŹKA I DZIÓBEK: BUŹKA ROBI ZDJĘCIA.

AUTOR PLAKATU I SPOTU KONKURSU TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! NA O!PLA 2020.


KICIA-KOCIA: KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA (2019, 07:00), Marta Stróżycka | EGoFILM
Tytułowa rezolutna kotka Kicia Kocia, wraz z wyrozumiałymi opiekunami i przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody ukazane w bajce odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują dziecięce zachowania. Świat, który został ukazany w bajce jest pełen ciepła i opisuje radości oraz problemy życia codziennego, zaś jego bajkowy charakter jest zaznaczony jedynie poprzez nadanie zwierzętom cech ludzkich i zatarciu różnic w warstwie przeżywania między kocimi i ludzkimi bohaterami. Dzięki przełożeniu na język bajki prostych, codziennych czynności, takich jak mycie, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z chorobą oraz wiele wiele innych - dzieci z łatwością identyfikują się z bohaterami. Prosta fabuła i sytuacje ukazujące najróżniejsze uczucia i zachowania stają się inspiracją do testowania możliwości oraz służą do poszerzania horyzontów, zaś subtelny dowcip sprawia, że śledzenie przygód Kici Koci staje się dla maluchów również przyjemną rozrywką.

Marta Stróżycka. Reżyserka filmów animowanych. Absolwentka PWSFTviT na kierunku Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Swoją karierę zawodową związała z animacją dla najmłodszych widzów. Reżyserowała cztery odcinki kultowego już serialu "Pamiętnik Florki". Obecnie pracuje przy kolejnych, wyczekiwanych przez publiczność seriach ("Niesamowite przygody zagubionych skarpetek", "Kicia Kocia").


SLOTH DOWN (2019, 03:11), Olga Przytuła | PJATK WARSZAWA
"Sloth Down" to krótka historia o poszukiwaniu sensu i radości w życiu. Mały, niezdarny leniwiec Maniek swoją historią pokazuje, że piękno naszego życia znajduje się w nas i czasem naprawdę niewiele trzeba, aby to piękno odnaleźć.

Olga Przytuła - miłośniczka i twórca animacji. Po przygodzie na kierunku weterynaryjnym Olga postanowiła poświęcić się swojej drugiej pasji, animacji. Obecnie kończy studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku animacja. Prywatnie psychofan leniwców, amator wspinaczki górskiej oraz wielki miłośnik deserków. W wolnych chwilach między deserami maluje obrazy i rozdaje je znajomym.


PRZYTUL MNIE. MARATON (2019, 06:02), Tomek Miazga, Klaudia Robat/Javvie | ANIMOON/Animex/Pigeon
W lesie ma się odbyć maraton - Tatuś i Miś próbują dowiedzieć się, co kryje się za tą tajemniczą nazwą.

Tomek Miazga jest absolwentem pierwszego stopnia animacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Swoją karierę zaczynał jako ilustrator, później przechodził przez różne szczebla w agencjach cyfrowych, po czym stał się Szefem Działu Kreatywnego. Pracując w reklamie, dzielił swój czas także na doskonalenie się jako autor komiksów. To pozwoliło mu z animatora 2D, pracującego jako freelancer, pełnić funkcję Art Director/Reżysera w Studio Pigeon. To stanowisko, dzięki doświadczeniu w wielu projektach, dało mu szansę na rozwój oraz współtworzenie serialu "Przytul mnie". Dzisiaj, wciąż podejmuje nowe wyzwania jako Art Director i reżyser, pracując zarówno w animacji 2D jak i wychodząc poza to medium. Stara się śledzić i wprowadzać innowacyjne sposoby prowadzenia wizualnych narracji.

Klaudia Robat/Javvie. Ślązaczka na stałe mieszkająca w Krakowie. W 2015 ukończyła kierunek Animacja na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się animacją, ilustracją, reżyserią i rysowaniem storyboardów. Lubi śpiewać i dbać o swoją kolekcję roślin, która powoli zaczyna konkurować z ogrodem botanicznym (kwiaciarnie już dawno przegoniła). Inspiruje ją Internet, huty, manga "Naruto" i współcześni Słowianie.


STEFEK BURCZYMUCHA (2019, 01:45), Łukasz Zdanowski | Artcore Studio
Stefek Burczymucha to zabawna opowieść o małym chłopcu, który dzielnie stawia czoło licznym niebezpieczeństwom dziecięcej wyobraźni. Zrealizowana na podstawie znanego wiersza Marii Konopnickiej, ma na celu zaznajomić dzieci z klasykiem polskiej literatury za pomocą nowoczesnej i przystępnej formy.

Łukasz Zdanowski pracuje w branży audiowizualnej od 12 lat, specjalizację zmienia średnio co 2 lata. Był już montażystą, grafikiem, animatorem, online'owcem, producentem, kierownikiem postprodukcji, scenarzystą i reżyserem, możliwe że wkrótce będzie próbował czegoś nowego.


WIKING TAPPI: KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA (2018, 11:00), Łukasz Kacprowicz | EGoFILM, Paris+Hendzel CO., Studio PRL, TVP S.A.
Pewnego dnia podczas porannego spaceru Tappi z Chichotkiem spotykają wpadających znienacka do rzeki Gburka i Pasibrzucha. Zaskoczeni wyciągają ich z wody i dowiadują się, że przyczyną porannego lotu był wzburzony Olbrzym Grzmocich. Jak się okazuje stracił on swoją magiczną misę. Tappi i Chichotek czym prędzej muszą odzyskać zaginiony przedmiot, ponieważ Grzmocich ze smutku zaczął niszczyć góry, co ostatecznie może wywołać lawinę, która zniszczy cały Szepczący Las.

Łukasz Kacprowicz - współwłaściciel studia animacji GS Grupa Smacznego, reżyser filmowy, scenarzysta, animator, autor storyboardów, projektów postaci, urodzony w 1973 roku w Człuchowie. Reżyser i autor scenariuszy do serii i filmów animowanych takich jak "Bernard", "Tydzień z Mami Fatale", "Mami Fatale", "Lost senses".

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2015 ZA MAMI FATALE: ITALIANO (wspólnie z Robertem Jaszczurowskim).

SERIAL WIKING TAPPI ZDOBYŁ WYRÓŻNIENIA (DYPLOM) ZA ZAJĘCIE IV MIEJSCA NA O!PLA 2017 ZA ODCINEK ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (2016) W REŻYSERII
ANDRZEJA PIOTRA MORAWSKIEGO.


KRECIA ROBOTA (2019, 02:35), Magdalena Pilecka | Maria Holka | Blesz
Niełatwe są relacje kreta i ogrodnika... Wideoklip promujący płytę z bajkami napisanymi przez Michała Błeszyńskiego, czytanymi przez Jerzego Stura, w akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Marię Holkę.

Magdalena Pilecka to mieszkająca w Warszawie czarodziejka, która z przyjemnością zamienia swoje pomysły w filmy animowane. Zawsze ma przy sobie pisaki i magiczną księgę, zwaną szkicownikiem, w której znajdują się jej zmyśleni przyjaciele. Bardzo o nich dba wymyślając im animowane przygody. Jej ulubione zaklęcie to: jeśli bardzo czegoś chcesz - to sobie to narysuj.

LAUREATKA ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2017 ZA DINO OR SOMETHING (Kategoria OFF & GO!), BRĄZOWEGO TOBOŁKA O!PLA 2015 ZA FILM PIESYDENT (Kategoria OFF & GO!)
ORAZ WYRÓŻNIENIA SPECJALNEGO O!PLA 2016 ZA JEDNOSEKUNDOWĄ ANIMOWANĄ FRASZKĘ I AM.

AUTORKA PLAKATU I SPOTU O!PLA 2018.


ŻUBR POMPIK 2: DZIĘCIOŁ (2019, 07:00), Maciej Kur | EGoFILM
Pompik i Polinka szukają śladów wiosny. Napotykają Dzięcioła, który czuje, że czegoś mu brakuje, jednak nie umie określić co to jest. Żuberki szybko znajdują rozwiązanie - Dzięciołowi potrzeba miłości! Aby pomóc niedoszłemu amantowi udają się z prośbą o pomoc do specjalisty od spraw miłosnych - pana Jeża.

Maciej Kur (ur. 12 maja 1988) - absolwent Warszawskiego ASP (specjalizacja animacja) i Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Scenarzysta i reżyser seriali animowanych współpracujący m.in. ze studiem EGoFILM. Twórca komiksów, między innymi serii "Lil i Put", "Delisie", "Emilka Sza" oraz scenarzysta kontynuacji "Kajka i Kokosza" autorstwa Janusza Christy. Zrealizował film dokumentalny o twórczości Witolda Giersza. Autor książki dla dzieci "Sylwia Sylwester jest niecałopełnista".

SERIAL ŻUBR POMPIK ZDOBYŁ BRĄZOWY TOBOŁEK O!PLA 2019 ZA ODCINEK BARWY OCHRONNE (2017) W REŻYSERII PAWŁA DĘBSKIEGO.


KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!
KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA im. Leszka Gałysza
25 marca godz. 10.00


1. LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: "BIAŁA DAMA" (2019, 11:00), Waldek Mordarski | Badi Badi*
2. FLOREK I KOSMICZNY BRYLANT, część 1 (2019, 10:08), Piotr Kaźmierczak | Studio Różnych Gatunków Filmowych
3. GALAXI TAXI: SOK Z AKUMULATORA (2019, 13:00), Jan Steliżuk | FUMI Studio
4. HE (2019, 06:44), Katarzyna Radecka | UAP POZNAŃ
5. MAGICZNY FAJERWERK (2019, 02:40), Jacek Zwolski
6. LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: "PANI Z ZAMKOWEJ WIEŻY" (2019, 11:00), Waldek Mordarski | Badi Badi*

7. PRZYJACIEL WAMPIRA (2018, 05:54), Justyna Michałowska | PJATK WARSZAWA
8. RYWALE (2019, 01:55), Piotr Kaźmierczak | Studio Różnych Gatunków Filmowych
9. SOL I LIV: UWOLNIENIE MOCY (2018, 10:24), Piotr Szczepanowicz | Letko
10. LABIRYNT (2019, 05:00), Dorota i Andrzej Gosienieccy i dzieci biorące udział w warsztatach Animatorów Jutra na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2019 w Poznaniu
11. ŚWIETLIKOWY GAJ (2019, 05:24), Tomasz Pilarski | EGoFILM
12. WTOREK W PONIEDZIAŁEK (2018, 22:30), Natalia Dziedzic | Studio Daniel Produkcja Filmowa/ FUMI Studio


Dwa odcinki serialu LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: "BIAŁA DAMA" (patrz wyżej) oraz "PANI Z ZAMKOWEJ WIEŻY" stanowią spójną całość i traktowane będą podczas głosowania jako jeden film.


Opisy filmów:
LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: "BIAŁA DAMA" (2019, 11:00), Waldek Mordarski | Badi Badi
Serial opowiada o przygodach trójki śmiałków - Gucia i Malwiny oraz Latającego Misia, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż na ratunek Legendarnym Stworom ściganym przez Cybera - wyjątkowo złośliwy wirus komputerowy. Jedna z eskapad prowadzi do zamku Hohenzollern w Niemczech, który zamieszkuje Biała Dama - duch nieszczęśliwie zakochanej kobiety. Nasi bohaterowi w sprytny sposób ratują ją przed Cyberem, jednocześnie znajdując dla niej ukochanego.

Waldemar Mordarski (ur. 11 grudnia 1978 r. w Krakowie) - polski animator i reżyser. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej, Kierunek Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Laureat wielu nagród m.in. Nagroda Specjalna na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2002 w Krakowie za film animowany "Pojedynek" oraz Nagroda ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. w kategorii najlepszy scenariusz animowanego filmu dyplomowego za film animowany "Miraż". Jego prace brały udział w międzynarodowych festiwalach filmowych tj. Hiroszima, BIAF, Etiuda, Anima Mundi czy PISAF. Reżyser drugiego i trzeciego sezonu serialu animowanego dla dzieci "Agi Bagi", którego światowa premiera odbyła się 1 kwietnia 2015 roku w 40 krajach. Aktualnie serial emitowany jest w 64 krajach i przetłumaczony na 11 języków. Reżyser pięciu odcinków z serialu "Latający Miś i Strażnicy Legend"; aktualnie rozpoczyna pracę nad drugim sezonem tego serialu.

LAUREAT SREBRNEGO TOBOŁKA O!PLA 2018 ZA AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (Kategoria Przedszkolna Konkursu TDMG!), BRĄZOWEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: GIGANT STRACHU/OLBRZYM Z GÓR (Kategoria Wczesnoszkolna Konkursu TDMG!) oraz WYRÓZNIENIA ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA NA O!PLA 2016 ZA AGI BAGI: ZAWODY W SURFOWANIU NA LIŚCIACH (Kategoria Przedszkolna Konkursu TDMG!).FLOREK I KOSMICZNY BRYLANT, część 1 (2019, 10:08), Piotr Kaźmierczak | Studio Różnych Gatunków Filmowych
Pewnego dnia w kosmosie... Być zielonym ufoludkiem pośród ufoludków niebieskich - to nie takie proste... Stworzony przez Piotra film animowany z własną fabułą, scenografią, lalkami i dialogami powstał w oparciu o komiks, którego Piotrek jest współautorem. "Florek i kosmiczny brylant" to lalkowa animacja poklatkowa, wzbogacona elementami animacji komputerowej. Główny bohater filmu jest zielony, inny niż wszyscy i nie jest mu z tym łatwo. Zew przygody pcha go do gwiazd. Poznaje nowe światy, walczy ze smokiem i z mocą magicznego brylantu. Spotyka istoty, które są inne niż wszyscy, co nie oznacza, że są przez to lepsze lub gorsze. Niby bajka, niby kosmos - ale takich Florków nie brak w Warszawie, Pacanowie, Ustce... Jest to 1-sza część 25-minutowego filmu, który w całości można obejrzeć TU.

Piotr Kaźmierczak ma 13 lat. Chodzi na lekcje malarstwa, rysuje komiksy. Tworzy również własne programy w języku obiektowym Scratch (ostatnio na to bardzo brakuje mu czasu). Od 2015r. jego główną pasją stała się animacja - szczególnie lalkowa animacja poklatkowa. Próbuje też swoich sił w animacji rysunkowej, plastelinowej, wycinankowej, malowanej na celuloidach oraz komputerowej 3D z wykorzystaniem systemu Blender. Pasjonuje się historią polskiej animacji, szczególnie tej klasycznej. Jest laureatem wielu trofeów w ogólnopolskich konkursach animacji dziecięcej i młodzieżowej.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA FILM PRZYGODY BOBRA TAMARKA: TAMAREK LISTONOSZEM oraz BRĄZOWEGO TOBOŁKA 2019 ZA FILM CZTERY PORY ROKU. OBIE NAGRODY W KONKURSIE TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! - KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA - JUNIOR.GALAXI TAXI: SOK Z AKUMULATORA (2019, 13:00), Jan Steliżuk | FUMI Studio
Trójka ponad miarę kłótliwych wspólników w zdezelowanej taksówce przemierza nieustannie wszechświat w poszukiwaniu potencjalnych pasażerów, zaś gdy już tych pasażerów znajdzie, lot z nimi przeistacza się zawsze w serię piramidalnych, wręcz absurdalnych perypetii...

Jan Steliżuk - twórca wielu filmów animowanych. Są wśród nich m.in. takie animacje jak: "Papierowy ptak", "Malarz", "Klej", "Grzyby burzy", "Zielona kredka" czy też "Galaxi Taxi".HE (2019, 06:44), Katarzyna Radecka | UAP POZNAŃ
Tajemnicza postać troskliwie zbiera pęknięte balony w wesołym miasteczku. Kaikohi, bo tak ma na imię główny bohater, wraca do domu, aby w swojej pracowni tchnąć w zniszczone balony nowe życie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że kreując gumowe istoty naraża się na niebezpieczeństwo.

Katarzyna Radecka. Studentka pierwszego roku studiów magisterskich na Wydziale Animacji w Poznaniu. Animacja "He" to jej licencjacka praca dyplomowa. Wolny czas poświęca na tworzenie komiksu "Chatka Trzech Niedźwiadków" oraz dopracowywaniu swojego uniwersum.MAGICZNY FAJERWERK (2019, 02:40), Jacek Zwolski
Magiczny Fajerwerk opowiada historię Czarodzieja który postanowił wyczarować gwiazdy. W trakcie pracy nad miksturą Czarodziej zorientował się, że brakuje mu jednego z magicznych składników. W celu zakupienia brakującego składnika udał się do chatki Czarownicy. Po powrocie do swojej pracowni ukończył pracę nad miksturą i umieścił ją w obudowie fajerwerku. Następnie Czarodziej udał się na leśną polanę gdzie odpalił magiczny fajerwerk. Po jego eksplozji z tańczących fajerwerkowych iskierek powstały gwiazdy, które pozostały na nocnym niebie tworząc konstelacje. Zadowolony Czarodziej z dumą podziwiał swoje dzieło.

Jacek Zwolski mieszka w Krakowie gdzie urodził się w 1986 roku. Jego pasją są wszelkiego rodzaju kreatywne prace plastyczne i sztuki wizualne. Specjalizuje się w projektowaniu graficznym, ale zajmuje się również animacją, ilustracją, rysunkiem, malarstwem, grafiką warsztatową oraz fotografią. Ukończył studia wyższe na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz dwie pomaturalne szkoły; fotograficzną i graficzną w zawodach fototechnik i grafik komputerowy DTP. Niektóre z jego prac zostały wyróżnione nagrodami np. I-miejsce w konkursie na plakat festiwalu filmowego "21st Houston Polish Film Festival" lub I-miejsce w konkursie fotograficznym "Jeden dzień z życia miasta" organizowanym przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: "PANI Z ZAMKOWEJ WIEŻY" (2019, 11:00), Waldek Mordarski | Badi Badi
Jest to krótka opowieść o ślepej przyjaźni. Bohaterem historii jest Wampir. Pewnego dnia znajduje pchłę. Zaczyna ją karmić, mierzyć jej wzrost i traktować jak najlepszego przyjaciela. Ale z czasem jego poświęcenie odwraca się przeciwko niemu.

Justyna Michałowska urodziłam się w Opocznie. Jest studentką Sztuk Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Interesuje się grafiką projektową, modelowaniem 3D i animacją. Uwielbia podróże i poznawanie nowych smaków.RYWALE (2019, 01:55), Piotr Kaźmierczak | Studio Różnych Gatunków Filmowych
Animowana fraszka o konsekwencjach ślepej rywalizacji o względy kobiety, stworzona w ramach Legnickiej Akademii Filmowej (LAF WFA) 2019, gdzie film zajął 2-gie miejsce w kategorii wiekowej 13-14 lat.

Piotr Kaźmierczak ma 13 lat. Chodzi na lekcje malarstwa, rysuje komiksy. Tworzy również własne programy w języku obiektowym Scratch (ostatnio na to bardzo brakuje mu czasu). Od 2015r. jego główną pasją stała się animacja - szczególnie lalkowa animacja poklatkowa. Próbuje też swoich sił w animacji rysunkowej, plastelinowej, wycinankowej, malowanej na celuloidach oraz komputerowej 3D z wykorzystaniem systemu Blender. Pasjonuje się historią polskiej animacji, szczególnie tej klasycznej. Jest laureatem wielu trofeów w ogólnopolskich konkursach animacji dziecięcej i młodzieżowej.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2019 ZA FILM PRZYGODY BOBRA TAMARKA: TAMAREK LISTONOSZEM oraz BRĄZOWEGO TOBOŁKA 2019 ZA FILM CZTERY PORY ROKU. OBIE NAGRODY W KONKURSIE TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! - KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA - JUNIOR.
SOL I LIV: UWOLNIENIE MOCY (2018, 10:24), Piotr Szczepanowicz | Letko
"Sol i Liv" jest wielowarstwową opowieścią dla dzieci, inspirowaną baśniami oraz legendami słowiańskimi i skandynawskimi, która rozgrywa się w małej osadzie Limios Alsos. Sol jest niespełna 8 letnim, ciekawym świata chłopcem. Mieszka z młodszym bratem Havem, który w swoim pokoju całymi dniami rysuje wymyślone mapy. Chłopcy często uciekają w świat marzeń i magii podobnie jak robił to w ich wieku ich tata - Vindur. Tata wie, że świat magii jest fascynujący ale i niebezpieczny, dlatego chce uchronić przed nim swoje dzieci. Mama chłopców, która pracuje jako astronom jest pochłonięta odkrywaniem nowych gwiazd. Liv to siedmiolatka, która od niedawna mieszka w Limios Alsos. Liv jest utalentowana, uczy się najlepiej w całej szkole i potrafi tańczyć z mieczem. Dziewczynka jest ciekawa świata - nie tylko tego realnego. Pewnej nocy Sol i Liv poznają się na plaży. Od tej pory są nierozłączni.

Piotr Szczepanowicz jest reżyserem, scenarzystą oraz producentem filmów animowanych.Ukończył studia na Uniwersytecie Opolskim i łódzkiej PWSFTviT. Współtworzył wiele projektów filmowych m.in. "Piotruś i Wilk", "Świteź", "Magiczny Fortepian" czy "Ziegenort". Obecnie jest supervisorem pełnometrażowego debiutu Mariusza Wilczyńskiego pt. "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Współpracował także przy projektach multimedialnych (Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Hala Stulecia we Wrocławiu) i reklamowych. W latach 2014-2016 był ekspertem PISF. Razem z Małgorzatą Więckowicz- Żyłą jest autorem scenariuszy pełnometrażowego filmu "Gwiazdka Muminków" oraz seriali "Toru Superlis", "Sol i Liv" oraz "Miasteczko Mamoko".LABIRYNT (2019, 05:00), Dorota i Andrzej Gosienieccy oraz dzieci biorące udział w warsztatach Animatorów Jutra na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2019 w Poznaniu
"Labirynt" to animowany kolaż. Historia opowiedziana w filmie rozgrywa się w starym zamku, do którego przylatuje potężny smok i porywa klucz. W pogoń za nim udaje się grupa dzieci. Dzielnie przemierzają różne zamkowe zakamarki, spotykają nietoperze i olbrzymie pająki, nurkują w starej fontannie i w trybach ogromnego zegara na wieży. Film powstał na warsztatach Animator Jutra w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.

Dorota i Andrzej Gosienieccy to duet twórców z powodzeniem realizujących filmy animowane w autorskich technikach plastycznych i animacyjnych. Ich filmy zostały nagrodzone i prezentowane na prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą między innymi: Sichuan Television Festival - International Gold Panda Award, Cairo International Film Festival, Ale Kino, OFAFA, Rimini, Animadrit, Etiuda&Anima, Animator, Anima Mundi, Animasivo, Punto y Raya, Annecy. Wspólnie stworzyli i prowadzą Pracownię Animacji Filmowej w Centrum Kultury ZAMEK.

ANDRZEJ GOSIENIECKI JEST LAUREATEM ZŁOTEGO TOBOŁKA O!PLA 2018 ZA FILM BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: MAŁPA W KĄPIELI oraz SPECJALNEGO WYRÓŻNIENIA O!PLA 2017 ZA FILM PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB.

Dzieci uczestniczące w warsztatach: Jan Andrzejewski, Konrad Borkowski, Mateusz Bródka, Blanka Czarnecka, Miłosz Czarnecki, Tymoteusz Czarnecki, Malina Czechowska, Mikołaj Członkowski, Gabriela Janas, Maria Kaczmarek, Jeremiasz Kokot, Stanisław Kołodziej, Tymoteusz Konwent, Barbara Królik, Laura Victoria Kuropka, Lena Lewandowska, Jeremi Maciejewski, Klara Maciejewska, Zuzanna Ozimińska, Zofia Perz, Filip Pieczyński, Grzegorz Pokrzycki, Agata Przybylska, Adam Rutkowski, Miłosz Tomczak, Gabriela Waśkiewicz, Teresa Waśkiewicz, Jagoda Waśkiewicz, Stanisław Wojtysiak, Olga Zawiesińska.ŚWIETLIKOWY GAJ (2019, 05:24), Tomasz Pilarski | EGoFILM
W słoneczny, letni dzień mała dziewczynka podejmuje próby zwrócenia uwagi swojego starszego brata na otaczającą go przyrodę; niestety chłopiec pochłonięty jest grą na konsoli. Sytuacja zmienia się gdy sroka kradnie konsolę. Po nieudanym pościgu za złodziejką, chłopiec zwraca swoją złość w kierunku zaskoczonej siostry, by chwilę później odnaleźć konsolę. Teraz musi stawić czoła sytuacji, do której doprowadził i znaleźć jej rozwiązanie.

Tomasz Pilarski - młody reżyser, animator, scenarzysta. Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, absolwent wielu stypendium w tym ASIFA Hollywood Animation Educators Forum Scholarship, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Miasta Poznania dla młodych twórców 2017. Jego poprzednie prace to "Whaddap fish!" oraz "But she's nice...", jednak "Świetlikowy Gaj" jest jego profesjonalnym debiutem, który powstał dzięki wsparciu studia EGoFILM oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

LAUREAT DWÓCH BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW O!PLA: w 2015 za BUT SHE'S NICE... (Kategoria Szkolna) oraz w 2016 za WHADDUP FISH! (Kategoria Animowane Fraszki)WTOREK W PONIEDZIAŁEK (2018, 22:30), Natalia Dziedzic | Studio Daniel Produkcja Filmowa/ FUMI Studio
Brat, siostra i ich magiczny kot wyruszają odzyskać poniedziałek, który zniknął z kalendarza.

Natalia Dziedzic, ur. w 1986 roku w Lublinie. Absolwenta PWSFTviT w Łodzi (2013). Autorka krótkometrażowych filmów animowanych pt. "Kompleks" (2008), "Kiermasz Storczyków" (2009), "Łakomstwa endemita" (2014), "Wtorek w poniedziałek" (2018). Animatorka i koordynatorka animacji w projekcie filmowym dla Fundacji Panoptykon (2014) oraz do pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Habit i zbroja" (2017). Co jakiś czas kolorystka i pani nauczycielka. Od pięciu lat związana ze studiem postprodukcyjnym w Warszawie.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA