Festiwal Muzyczny UnderGramy 9.5

Undergramy (fot. mat .prasowe)

odbyło się
21
08.2020
Piątek
Tczew - Festiwal Muzyczny UnderGramy 9.5

zobacz galerię zdjęć: 2
W tym roku miała odbyć się jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Muzycznego UnderGramy. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany. Świętowanie przenosimy na 2021 rok, a tegoroczna edycja obędzie się ONLINE.

Na UnderGramy 9.5 wystąpią zespoły, które były laureatami wcześniejszych edycji imprezy - Czarne Kwiaty oraz MAD in Poland. Gwiazdą będzie zespół House of Death! Premiera nagranych koncertów odbędzie się 21 sierpnia o godz. 19.00 na oficjalnym kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki...

https://www.youtube.com/channel/UCTyoF4cmBepj6mnowi3h5qA

House of Death


"Kapitalny, nowoczesny hard rock z potężnym, melodyjnym śpiewem, soczystym riffowaniem i konkretną grą sekcji rytmicznej", to nie hasło reklamowe, a prawdziwa recenzja debiutanckiej płyty "Midnight Special". Album patrzy z półek sklepowych od kilkunastu tygodni.
Bo i House Of Death nie jest typowym zespołem, jakich wiele na naszym rynku - to masakrycznie dobry mechanizm stworzony przez cztery świetnie uzupełniające się osobowości - Adama Bielczuka, Titusa, Juana Carlosa Cano i Bogumiła Krakowskiego.
Cano jest Meksykaninem i zwycięzcą czwartej edycji talent show The Voice Of Poland, Bielczuk i Krakowski spotkali się z Titusem, którego oczywiście przedstawiać nie trzeba, w nieistniejącym już Anti Tank Nun.
Między muzykami zażarło od razu - gdy Cano przyleciał do Goleniowa na pierwszą próbę, przywitali go chlebem z... oraz banerem "Witamy Antonio Banderas".
Koncerty House Of Death są celebracją heavy metalu w najczystszej postaci, emanacją dźwiękowej potęgi brzmienia gitar, perkusji i głosu. Dlatego nie może Was zabraknąć na UnderGramy 9.5 ONLINE.
Let's rock!

Czarne Kwiaty
Czarna Kwiaty to formacja z Tczewa. Ich muzyka to mieszanka bardzo energetycznego rock'n'rolla z elementami alternative, stoner oraz funk rocka.
Dwukrotni ćwierćfinaliści polsatowskiego Must Be The Music. Laureaci oraz uczestnicy wielu festiwali, takich jak:
- Koncert Pamięci Grzegorza Ciechowskiego (Od Nowa Toruń),
- Przystanek Woodstock,
- Pol'and'Rock Festival,
- Heroes of Vintage,
- ENmusic Festival,
- Festiwal Muzyczny UnderGramy,
- Festiwal Kolorów (dwukrotnie),
- Festiwal w Dolinie Charlotty,
- In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (kilkukrotnie),

- Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa,
- Open Arts Festival.
Ponadto uczestnicy koncertu z cyklu Metropolia jest Okey na żywo w Radiu Gdańsk, programu telewizyjnego Pomorze na weekend w TVP i wielu innych.
Czarne Kwiaty mają na swoim koncie współpracę z takim artystami jak: Jarek Janiszewski (Bielizna, Czarno Czarni), Adam Wendt, Romek Puchowski, Henryk Gołębiewski, Andriey Konstantinov (Nowosybirsk, Rosja), Paweł DRAK Grzegorczyk (Hunter).
Zespół można usłyszeć na oficjalnym kanale YouTube, Facebook oraz w serwisach streamingowych takich jak Apple Music, Spotify, Tidal.
Każdy występ Czarnych Kwiatów to gwarancja solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu, potężnych gitarowych riffów oraz doskonałej sekcji rytmicznej.

Zespół obecnie promuje swoją debiutancką płytę "Marzyciele", ale ich koncerty przeplatane są również niepublikowanymi dotąd kawałkami, które ukażą się na kolejnym albumie.
CZARNE KWIATY:
ASIA GAWRYSZEWSKA - bas
ROBERT CZAJKOWSKI - gitara
ZBYSZEK SYLWESTROWICZ - perkusja
JACEK LANGOWSKI - gitara
MICHAŁ SARNOWSKI - wokal


www.facebook.com/CzarneKwiatyOfficial
www.youtube.com/user/CzarneKwiatyOfficial

MAD in Poland

MAD in Poland jest jak most łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię. Zespół MAD in Poland ma szansę być ich wspólnym rozdziałem.
Wokalista grupy, Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski ponad 10 lat temu. Reszta zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Kamil Peichert to pomorscy muzycy grający aktywnie od wielu lat.
Wypadkowa czterech - często bardzo rozbieżnych - wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie.


Konkurs dla zespołów amatorskich również się odbędzie ONLINE.
Zgłoszenie powinno zawierać dwa utwory w formacie mp3, zdjęcie oraz biografię zespołu oraz powinno zostać wysłane drogą elektroniczną na adres jlangowski@ckis.tczew.pl z dopiskiem "UnderGramy 9.5"
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 7 sierpnia 2020 r. Dla laureata przewidziana jest Nagroda Główna w wysokości 3.000 zł brutto.
Szczegóły konkursu znajdziecie w Regulaminie oraz na fanpage UnderGramy.

Regulamin konkursu dla zespołów Festiwal Muzyczny UndeGramy 9.5
Do zobaczenia online!

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA