Noc Bibliotek w Gniewie

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
09
10.2021
Sobota
Tczew - Noc Bibliotek w Gniewie
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 października 2021r. pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania - akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Noc Bibliotek 2021 w Gniewie otworzy spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską, którą określa się często królową polskiej literatury. Podczas wydarzenia zorganizowane zostanie wspólnie z uczniami spotkanie z twórczości Stanisława Lema, w celu uczczenia setnej rocznicy jego urodzin przypadających w tym roku. Przygotowanych będzie szereg atrakcji związanych z pisarzem (czytanie fragmentów powieści, stanowiska dotyczące twórczości i osoby pisarza). W czasie tego wydarzenia premierę będzie miała gra miejska pt. "Jak ocalić świat" związana z twórczością Stanisława Lema. Gra została stworzona podczas warsztatów z tworzenia gier mobilnych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Ałbena Grabowska to polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Pisze książki dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. W 2011 roku ukazała się jej książka "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", i był to jej debiut. Do dzisiejszego dnia wydała ponad dwadzieścia książek, będąc nadal czynnym lekarzem. Na podstawie jej sagi "Stulecie Winnych" powstał serial o tym samym tytule, który cieszy się dużą popularnością. Na Festiwalu Literatury Kobiet w 2015 roku otrzymała wyróżnienie za powieść "Stulecie winnych - ci, którzy przeżyli". Jej najnowszą powieścią jest "Rzeki płyną, jak chcą" wydaną w 2021r. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej