Progress i Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na wspólnym koncercie


odbyło się
03
11.2019
Niedziela
Tczew - Progress i Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na wspólnym koncercie
Niecodzienny koncert Orkiestry Kameralnej Progress i Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego "Lux Aeterna - Światłość wiekuista".


Dzieło wyjątkowe. Przepełnione bólem związanym ze śmiercią matki kompozytora, a jednocześnie ukazujące głęboką wiarę oraz niezachwianą nadzieję na życie wieczne. Utwór wykonywany jest na całym świecie i wszędzie tam zachwyca swoim pięknem i wyjątkowością. Morten Lauridsen jest jednym z najważniejszych współczesnych twórców muzyki sakralnej na świecie. Jak sam powiedział, chciał napisać coś wyjątkowo pięknego i medytacyjnego. Jego "Lux Aeterna" to medytacja nad Światłością. Każdy kto słucha tego wyjątkowego działa ma możliwość dotknięcia czegoś głęboko w swoim sercu. Paul Salamunovich, który wraz z Los Angeles Master Chorale dokonał premiery tego dzieła powiedział, że ta muzyka i słowa są razem doskonałą modlitwą i sposobem komunikacji, nie z ludźmi, ale z Bogiem.

Obok tego niezwykłego dzieła w programie koncertu znajdą się także kompozycje J. S. Bacha oraz G. Faure. Te dzieła zabrzmią w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą dyrygentów obu zespołów - Błażeja Połoma oraz Szymona Morusa.

3.11.2019r. g.19:00
Kościół pw Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 13

WSTĘP WOLNY

Koncert dofinansowano z budżetu miasta Tczewa oraz Województwa Pomorskiego.


Drukuj
Prześlij dalej