Utalentowana tczewianka wydała swój pierwszy tomik wierszy

Dziewiętnastoletnia tczewianka właśnie wydała swój pierwszy tomik poezji. Pisze o młodości, pozwala na chwile zadumy. Część dochodu ze sprzedaży zbioru wierszy pt. "Fiołkowy marazm" zostanie przeznaczona na pomoc mieszkańcom Palestyny.

Drodzy czytelnicy portalu Tcz.pl, nazywam się Marianna Antonina Rusin i w tym roku skończę dwudziesty rok życia. Niemalże całe swoje dzieciństwo wiązałam z naszym pięknym miastem, to tutaj urodziłam się i dorastałam.

- Wiosną 2020 roku udało mi się zakwalifikować na studia w Wielkiej Brytanii. Mimo bardzo trudnego okresu dla całej naszej planety, a mianowicie epidemii bezwzględnego koronawirusa, wyjazd ten pozwolił mi na rozwijanie się nie tylko w aspekcie wyższej edukacji, ale i w kierunku twórczo-artystycznym. Osiemnastego marca 2021 roku udało mi się wydać swój pierwszy tomik wierszy białych, czyli poezji nierymowanej pt. "Fiołkowy marazm". Opowiada on o młodości, którego fiołki są właśnie symbolem. Pozwala on na chwile zadumy w roztargnionym dniu życia codziennego i powrót do naszych najgłębszych korzeni człowieczeństwa: do uczucia pierwszej miłości, pierwszego zawodu, czy dokuczliwej autokrytyki. Przypomnieć ma nam to o tym, że wszystko w naszym życiu ma swój cel, iż każde złamane serce bądź osoba, której już przy nas nie ma jest najpiękniejszą słodko-gorzką lekcją płynącą z ramienia wszechświata. Pragnę, aby tomik ten przypominał nam o wartości lekcji jaką przygotował dla nas świat, o tym jak ważna jest wiara w siebie i własne możliwości, miłość do bliźniego i siebie samego, oraz samoakceptacja. O tym, że nikt z nas nie należy do świętych, lecz każdy z nas jest błogosławiony. I o tym, że każdy nowy dzień jest tym, w którym można zacząć wszystko od nowa, po swojemu, w zgodzie ze swoim młodym, niespokojnym sercem.

Sam tomik nie jest jeszcze niestety promowany przez wydawnictwo, a jego tworzeniem zajmowałam się sama, kreując jego design, edytując linearne ilustracje pełniące spójny dodatek do wierszy, oraz samodzielnie podejmując się pracy nad korektą książki, bowiem tomik wydany został w dwóch wersjach językowych (w wersji angielskiej jak i polskiej).- Na razie można go zakupić wyłącznie w postaci e-booka, lecz moim największym marzeniem jest pewnego dnia trzymać jego fizyczny egzemplarz w swoich dłoniach. Mam nadzieję, że w przyszłości owe marzenie się spełni. Głęboko w to wierzę. Tomik zakupić można za pośrednictwem strony: http://etsy.com/shop/magicshopgb , a każde 10% z jego sprzedaży zostanie przeznaczone na fundację pomocy młodym mieszkańcom Palestyny, którzy cierpią ze względu na stale występujące tam konflikty zbrojne i trudności finansowe, które nie pozwalają Palestyńczykom na godne życie i równe szanse, dla utalentowanych młodych obywateli tego pięknego, objętego wojną kraju. Z wielką radością pragnę również zaprosić Państwa na swój profil na portalu społecznościowym Instagram, gdzie można się ze mną skontaktować oraz śledzić udostępniane przeze mnie treści w relacji, które dotyczą z reguły informacji o problemach dzisiejszego świata i kampaniach.


Z całego serca dziękuję każdej osobie, która zainteresowała się moją działalnością twórczą, i mam nadzieję, że swoimi wierszami poruszę czyjeś serce. Dziękuję Wam.

Instagram: https://www.instagram.com/mariannaarusin/ .

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  Piotrek_gość

  24.03.2021, 12:48

  O kurczę

  Gratuluję Marianko! Trzymam kciuki by twój tomik przypadł ludziom do gustu! Moim zdaniem jest warty przeczytania ^^

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx4.xx6 
 • +6

  tom88_gość

  24.03.2021, 19:04

  bardzo dobrze, że młodzi w takim wieku się rozwijają. BRAWO!!!

  Odpowiedz
  IP: 31.182.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.