"Przeskoczmy razem tę rzekę!"- Czarne Kwiaty na chwilę oderwą nas od koronawirusa

Czarne Kwiaty (fot. mat. prasowe )
Tczew - "Przeskoczmy razem tę rzekę!"- Czarne Kwiaty na chwilę oderwą nas od koronawirusa
Pandemia, pandemią, ale żyć trzeba - tczewski zespół Czarne Kwiaty chce nas oderwać na chwilę od szarej rzeczywistości - i zachęca do wysłuchania najnowszego kawałka: "Hop przez rzekę".

Tczewska kapela Czarne Kwiaty właśnie zakończyła prace nad najnowszym utworem:

- Kochani! Niestety, wirus uziemił nas wszystkich. Nasze najbliższe plany się posypały. Właśnie mieliśmy kręcić teledysk... Trudno, co się odwlecze, to nie uciecze. Zdrowie najważniejsze, nie jesteśmy przecież nieśmiertelni - chociaż jak wiadomo w naszych szeregach same młodzieniaszki. Wrzucamy dla Was coś pozytywnego na ten trudny okres! Przeskoczmy razem tę rzekę! Niech te dźwięki urozmaicą Wam siedzenie w domu!! - piszą Czarne Kwiaty na swoim fanpagu.


Piosenka promuje minialbum grupy, zatytułowany po prostu "EP III". Poprosiliśmy zespół o parę słów na temat najnowszego krążka.


- Co powiecie o swojej najnowszej produkcji?
- Muzycznie jest bardzo prosto, rockowo, a nawet rock'n'rollowo. Mieliśmy dłuższą przerwę związaną z wieloma prywatnymi zawiłościami. Porodziły nam się dzieciaki, było kila rodzinnych problemów, które szczęśliwie się już rozwiązały. Od pewnego czasu mamy również nową basistkę, która doskonale wpisała się w nasz zespół. Graliśmy mniej koncertów, dlatego mogliśmy się skupić na tworzeniu nowej muzyki. Mamy to szczęście, że nikt nam niczego nie narzuca, przestaliśmy się przejmować tym "co inni powiedzą", więc nagraliśmy to, co akurat leżało nam na sercu i w duszy grało. Materiał przygotowaliśmy w moim studio - Creme de la Creme Studio, więc mogliśmy pracować w spokoju, bez zbędnej presji. Michał napisał dobre teksty, moim zdaniem bardzo osobiste i szczere.

- Jakie macie plany związane z promocją materiału?
Tutaj zaczynają się schody, ponieważ epidemia wirusa SARS-CoV-2 pokrzyżowała nam dosłownie wszystkie plany. W zeszłym tygodniu mieliśmy kręcić teledysk do "Hop przez rzekę", w TVP Gdańsk miała się dobyć premiera utworu, zaplanowanych mieliśmy kilka koncertów. Trudno, poradzimy sobie, najważniejsze jest zdrowie. Do planów wrócimy niebawem, niech tylko wszystko się uspokoi.

Jak zatem funkcjonują artyści w czasie epidemii?
Szczęśliwie muzyka nie jest naszym głównym źródłem dochodu. Kryzys pewnie nas dotknie, ale jesteśmy optymistami. Gorzej z artystami, którzy w tym momencie nie zarabiają, a nie mogli pozwolić sobie na odłożenie większych zasobów finansowych. Zachęcamy zatem do wspierania ich, chociażby poprzez zakup płyt czy merchu.

Co jednak z fanami muzyki?
Siedźcie w domu, nie wpadajcie w panikę i słuchajcie dużo dobrej muzy!! Kto wie, może nasze "Hop przez rzekę" pomoże Wam w tych ciężkich czasach. "Przeskoczmy" razem tego wirusa ?Muzyka: Czarne Kwiaty
Słowa: Michał Sarnowski

Joanna Gawryszewska - bas
Robert Czajkowski - gitary

Jacek Langowski - gitary
Michał Sarnowski - wokal
Zbigniew Sylwestrowicz - bębny
Mix/mastering - Jacek Langowski, Arkadiusz Stawicki

Utwór został nagrany w Creme de la Creme Studio, a grafikę przygotował Arkadiusz Stawicki!

https://www.facebook.com/CzarneKwiatyOfficial/
https://www.facebook.com/StudioTczew/

Drukuj
Prześlij dalej