Orkiestra Progress gościła w Farze

Koncert pasyjny (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Orkiestra Progress gościła w Farze

zobacz galerię zdjęć: 7
W Niedzielę Palmową w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie odbył się koncert pasyjny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą tczewianina Szymona Morusa. Wielki post to czas refleksji i zadumy w czym bardzo pomaga wyciszona i subtelna muzyka. Zgromadzona licznie publiczność wysłuchała m.in. Wariacje Goldbergowskie autorstwa jednego z najwybitniejszych twórców muzyki Jana Sebastiana Bacha, Miserere gdańskiego kompozytora Marka Czerniewicza. Solistką koncertu była Anna Śmiszek.

Koncert był zarazem rozpoczęciem obchodów jubileuszu 10-lecia działalności Orkiestry Progress. Jej założycielem i dyrektorem artystycznym jest Szymon Morus. Orkiestra z powodzeniem koncertuje na scenach polskich i zagranicznych. Od 2013 roku Orkiestra Kameralna Progress działa pod egidą Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane, którego celem m.in. tworzenie i propagowanie kultury muzycznej, promocja muzyki klasycznej i współczesnej. Jubileuszowy koncert Orkiestry odbędzie 9 maja również w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
Niedzielny koncert odbył się dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Tczewa w ramach wsparcia organizacji pozarządowych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Drukuj
Prześlij dalej