Znamy finalistów festiwalu muzycznego UnderGramy!

Undergramy (fot. mat. prasowe)
Tczew - Znamy finalistów festiwalu muzycznego UnderGramy!

zobacz galerię zdjęć: 8
Festiwal Muzyczny UnderGramy zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy finaliści wyłonieni przez Jury do przesłuchań konkursowych. Gwiazdami Festiwalu są Hunter, Illusion, Acid Drinkers.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali do nas swoje zgłoszenia!. Otrzymaliśmy ich dokładnie 60, a Jury miało ogromny problem, żeby wybrać finałową piątkę. - informuje CKiS.


W tym roku finalistów oceniać będą:

Barbara Jackiewicz - Radio Tczew,

Romek Puchowski - muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide,
Adam "Baal" Muraszko - muzyk, kompozytor, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Behemoth oraz Hell-Born.

Kto wystartuje w konkursie? Będą to zespoły:

1. Hellvoid
2. Mith
3. Need More Clouds
4. Neuroina
5. Roxana Tutaj & Good Omen

Pula nagród w konkursie to 11 tys. złotych brutto. Jest o co walczyć! Gwiazdami Festiwalu są Hunter, Illusion, Acid Drinkers.

Hellvoid

To nietypowy bass n roll. Zespół opiera swoje brzmienie na dwóch gitarach basowych.
Zespół powstał w 2015 roku w Trójmieście (Gdynia). Skład zmienił się dotychczas dwukrotnie. Grupa dała wiele koncertów w Polsce oraz za granicą .
Dotychczasowe wydawnictwa zespołu: Gloomy Wizard /EP 2015/, Superhaze /singiel 2016/, Eyes Of The Lucifer /EP 2017/, Cult Of The Sun /singiel 2018/, Hypnotize /singiel 2019/, Electric Love /singiel 2019/.

Mith


Grają razem już od pięciu lat. Od początku działalności starają się tworzyć własną muzykę, w którą wkładają całe serce i zaangażowanie. Z tego zestawienia różnych gustów i podejść do muzyki powstała mieszanka, którą klasyfikowalibyśmy jako rock o niejednolitej twarzy.
Grali na mniejszych i większych wydarzeniach takich jak Dni Ursynowa, RockOn, Juwenalia Politechniki Warszawskiej, Rock May Festiwal. Dwóch panów i dwie panie ~ a cały ten galimatias po to by spełniać swoje marzenie, realizować pasje i grać dla publiczność w nadziei na przekazanie jak największej ilości energii!


Need More Clouds

Tarnowska grupa rockowa powstała na początku 2013 roku.
Młodzi muzycy (wtedy 12-13 letni) od początku postawili sobie za cel tworzenie własnego materiału. Zanim jednak nagrali swój pierwszy utwór wystąpili na kilku lokalnych scenach, grając piosenki wykonawców od których czerpią inspiracje: Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Kasabian czy Black Keys.
Ich koncerty zostały ciepło przyjęte m. in. podczas "3maj się Zdrów Festiwalu" w Ciężkowicach, "Bocheńskiej Sceny Letniej",  koncertu jubileuszowego "20- lecia S.M Rock" czy też  podczas finału WOŚP na tarnowskim rynku, a także podczas tarnowskich Juwenaliów.
W styczniu 2014r grupa weszła do studia by we współpracy z producentem - Leszkiem Łuszczem nagrać swój pierwszy autorski utwór p.t "Granades behind flanges". Do tego utworu nakręcili także teledysk, którego reżyserem jest Kuba Kitajewski. Premiera video odbyła się 21 lutego 2014r.
4 marca b.r. NMC zdobyli  3 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanego przez 1 LO w Tarnowie a Gabriel Rękas odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego perkusisty przeglądu.
Need More Clouds byli także uczestnikiem 8 edycji popularnego telewizyjnego show "MUST BE THE MUSIC", ich występ podczas castingu głównego wzbudził zachwyt wymagającego jurry, kóre wystawiło grupie ocenę 4 razy TAK.
W lipcu 2015 zespół po przejściu kilku etapów konkursu zagrał na Scenie pod Spichlerzem Polskiego Rocka podczas festiwalu Jarocin 2015, a we wrześniu  ukazał się kolejny klip grupy do piosenki p.t "Bush". Po premierze tego video zespół opuścił wokalista Kamil Dychtoń. Rok 2016 NMC otworzył 14 lutego prezentując nowy teledysk "Wódz". W czerwcu 2016 NMC pokonując 332 grupy z całej  Polski zwyciężył Rock In Mińsk Festiwal. W marcu 2017 grupa znalazła się wśród 27 finalistów eliminacji do festiwalu Przystanek Woodstock. W maju tego roku NMC po przejściu gęstego sita eliminacji znalazła się w szóstce najlepszych zespołów Festiwalu Supportów  i otrzymała możliwość uczestniczenia w tygodniowych warsztatach w Jaworkach oraz zaprezentowania się na Gubałówce w ramach Hej Fest-u. W lipcu zwyciężyła wtorkową Scenę Konkursową Slot Art Festiwalu i wystąpiła na dużej scenie tej imprezy.
W lutym 2018r. NMC zaprezentowało w Internecie debiutancki materiał. Jedenaście, zaśpiewanych po Polsku piosenek własnego autorstwa z tekstami napisanymi głównie przez wokalistę Mikołaja Rękasa wyprodukował w swoim studiu przyjaciel zespołu - Leszek Łuszcz współpracujący na co dzień z takimi artystami jak Wilki, Maria Peszek czy Julia Marcel. Album zebrał sporo ciepłych recenzji. Rok 2018 upłynął pod znakiem koncertów, jeden z nich podczas Impresji Artystycznych w Mrągowie jury tej imprezy nagrodziło 3 nagrodą, zespół otrzymał także propozycje uczestnictwa w programie My Name Is New firmy Kayax. Latem tego roku zespół opuścili grający na basie Hubert Kapturkiewicz i gitarzysta Jakub Golec a ich miejsce zajęli Piotr Gębala i Michał Nazimek na stałe grający w zaprzyjaźnionym Wasabi.
15 lutego 2019 roku na rynku pojawiła się składanka "Będzie głośno" wydana przez radiową Czwórkę i Agencje Muzyczną Polskiego Radia, która zawiera piosenkę "Dziewczęta wampiry" NMC. Utwór ten został wybrany singlem promującym całe wydawnictwo.
W czerwcu 2019 NMC zwyciężyli w konkursie dla młodych zespołów CudaWianki Gdynia i wystąpili na ogromnej scenie tej imprezy, obok Mariki i Dub Fx.
Skład:
Mikołaj Rękas - wokal, gitara
Gabriel Rękas - perkusja,
Michał Nazimek- gitara
Piotr Gębala- bas, instrum. elektroniczne

Neuroina

To fuzja rocka i alternatywy. Każdy utwór i jego treść ma zadanie wprowadzić słuchacza w trans i stworzyć swoiste doznania. Neuroina to nieprzewidywalne, pełne harmonii brzmienie bez-progowego basu ubranego bitem surowych, rockowych bębnów oraz przestrzeń tworzona przez gitary i efekty również z mocnym przekazem wraz z intrygującą linią wokalu nie zapominając o korzeniach, z których się narodziła. 
Pomysł stworzenia zespołu Neuroina powstał po zamknięciu rozdziału z Fake Fog pod koniec 2015 roku w Malborku za sprawą 3/4 tego składu czyli Marka Januszkiewicza , Daniela Szutiaka i Patryka Muntowskiego. Pustkę wypełnia Marcin 'Marvin' Barański zajmując puste miejsce przy mikrofonie do 2016 roku. Grupa w tym składzie wydaje demo zawierające trzy kompozycje przy tym tworząc clip do utworu znajdującego się na krążku "Dzieci Pana B." przy współpracy z nieszablonowym artystą Cinemanual. Kilkukrotnie gościli w Radio Malbork a w 2016 roku znajdują się na Liście Przebojów Radia Orbit oraz Radia Rocktime. Przez ten czas dochodzi jeszcze współpraca z takimi zespołami jak: 1984, Bright Ophidia, Cuba de Zoo oraz na koncie ma kilkanaście samodzielnych koncertów.
Na początku 2017 roku następuje zmiana i do trzonu składu dołącza, zajmując znów puste miejsce przy mikrofonie, Marcin Kołpaczewski. Wnosi świeży powiew wokalno-tekstowy oraz klimat na bardziej rockowy. Grupa w tak zmienionej formie przygotowuje nowy materiał. W połowie 2018 roku dołącza do zespołu brakujące ogniwo czyli Mariusz Sasin, druga gitara poszerzająca przestrzeń neuroinowe brzmienie. 
W październiku 2018 roku Neuroina gości w Radio Malbork wykonując na żywo akustyczną wersję "Miasta mgieł" promując swój pierwszy w tym składzie koncert, który odbył się w Malborku. Pod koniec października wchodzi do studia ZPD w Gdańsku by nagrać Epkę. 
W kwietniu 2019 roku zakończono pracę nad krążkiem i 26 kwietnia miała miejsce premiera utworu "Wizje" w Radio Malbork.
Skład obecny zespołu od połowy 2018 roku tworzą:
Marek 'Jany' Januszkiewicz (Malbork) [gitary]
Daniel 'Mały' Szutiak (Malbork) [bębny]
Patryk Muntowski (Gdańsk) [bas fretless]
Mariusz 'Manson' Sasin (Malbork) [gitary]
Marcin Kołpaczewski (Tczew) [śpiew]

Roxana Tutaj & Good Omen

Roxana Tutaj - mówi się, że w jej krwi płyną nuty z szaloną hemoglobiną! Energiczna i zarażająca uśmiechem.
Roxana jest absolwentką Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, wokalistka, aktorka scen muzycznych. Półfinalistka 9 edycji programu MUST BE THE MUSIC oraz uczestniczka Idola. Koncertuje na terenie Polski jak i za granicą. Działa w kilku projektach muzycznych.
Wielokrotna laureatka festiwali ogólnopolskich, np.: Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu - Grand Prix (wcześniej na tym samym festiwalu nagroda publiczności). Po sukcesie podjęła współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, byłym basistą "Budki Suflera" oraz autorem tekstów (artystów tj. Perfect, Budka Suflera, Anna Jantar itd.) Bogdanem Olewiczem, Festiwal Alleluja czyli Happy Day w Kielcach (Kadzielnia) - I miejsce. Od 2018 roku wokalistka w Bardabusz Orkiestra.
 
Good Omen

Publiczności serwują mieszankę blues-rocka przyprawioną szczyptą funky i soul. W roku 2018 nagrali swoją EP, którą usłyszeć można było w czołowych Wielkopolskich radiach. Obecnie pracują nad materiałem na płytę długogrającą i koncertują biorąc udział w licznych festiwalach
Wybrane osiągnięcia:
Zwycięzcy Grand Prix Festiwalu BLusowo (2018)
Finaliści Ogólnopolskiego etapu Festiwalu Emergenza (2018)
Nagroda Publiczności Festiwal Generacja (2018)
Laureaci BLUES TOP WIELKOPOLSKI w kategorii Debiut Roku (2018)
Wygrana w X Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie oraz nagrody indywidualne dla najlepszego wokalisty (Roxana Tutaj) oraz najlepszego basisty przeglądu (Basia Plucińska) (2019)
Zakwalifikowanie się do Rawa Blues Festiwal (październik 2019)
W marcu 2019 mieli okazję zagrać swój pierwszy koncert w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii.
Aktualny skład:
Wokal - Roxana Tutaj
Gitara Basowa - Basia Plucińska
Perkusja - Tomasz Buchwald
Gitara elektryczna - Maciej Skrzypczak
Gitara elektryczna - Jakub Wietrzyński

Aktualizacja 28.06.2019

Uwaga, uwaga!! Mamy finalistów UnderGramy!

Finaliści:

1. Hellvoid
2. Mith
3. Need More Clouds
4. Neuroina
5, Roxana Tutaj & Good Omen

Zespoły rezerwowe:

1. Cathleen
2. Lampky
3. Piołun
4. Wasabi

Drukuj
Prześlij dalej