CKiS w programie Narodowego Centrum Kultury

(fot. Alicja Szulc)
Tczew - CKiS w programie Narodowego Centrum Kultury
Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki naboru do programu szkoleniowego "Zaproś nas do siebie!". Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie znalazło się na liście 16. wybranych instytucji kultury! Hurrrrrra!

Poznajcie naszą złotą szesnastkę - instytucje kultury, które w tym roku wezmą udział w naszym programie szkoleniowym, "Zaproś nas do siebie!".

Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie udało nam się wytypować szesnaście instytucji z całej Polski:

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" w Cieszynie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
Dom Kultury w Kętach
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach, popularnie zwany Hładyszką
Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku
Dom Kultury w Kroczycach
Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju
Lidzbarski Dom Kultury
Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych w Łomży
Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim
Miejski Dom Kultury w Redzie
Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Centrum Kultury w Żyrardowie.

Instytucje, które wezmą udział w programie, zapraszane są do zaangażowania się w proces zmiany, który dotyczył będzie całego zespołu instytucji - od dyrektora po pracowników. Będą pracować nad wzmacnianiem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz projektowaniem oferty programowej na nadchodzący rok, w oparciu o lokalne dziedzictwo i współpracę z mieszkańcami.

W tegorocznej edycji zaplanowano pięć wizyt studyjnych, dwa warsztaty dla dyrektorów instytucji i koordynatorów projektów, konsultacje z ekspertami oraz zadania domowe, które zaangażują cały zespół.

- Uczestnikom zapewnimy nie tylko masę inspiracji i energii do dalszego rozwoju ich ośrodka kultury, ale także wsparcie z zakresu wzmacniania kompetencji całego zespołu, mapowania lokalnych zasobów kulturalnych, budowania marki instytucji kultury i jej oferty. Program "Zaproś nas do siebie! 2019" kierujemy do domów, ośrodków lub centrów kultury posiadających status samorządowej instytucji kultury, które są gotowe do aktywnego uczestnictwa w programie, chcą czerpać z lokalnych zasobów kulturowych i nie boją się zmian. - wyjaśnia NCK.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -3

  gość_gość

  25.04.2019, 17:09

  nowe dziedzictwo kulturowe

  Tylko żeby finałem tego przedsięwzięcia nie było poszukiwanie żydowskiego dziedzictwa kulturowego, i wdrażanie inicjatyw z Muzeum Polin, co widać, po niektórych placówkach kulturalnych w Polsce. Jeśli taki jest cel, to należy ubolewać a nie cieszyć się... może parę złotych wpadnie przy okazji, ale ogłupianie społeczeństwa kosztuje.. Już zaczęliśmy od Nocy Muzeów i tematu przewodniego "Judaika".... dokąd zmierzamy?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.