Maszkary - rekonstrukcja zapustów kociewskich

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Maszkary - rekonstrukcja zapustów kociewskich
Troska o tradycję i pamięć dawnego świętowania należy do ważnego elementu tożsamości kulturowej każdego z nas. Sama tradycja natomiast nie musi oznaczać tylko związku z przeszłością - może stanowić ciekawe wyzwanie dla współczesnego teatru. Na podstawie materiałów etnograficznych i wywiadów przeprowadzonych z mieszkańców regionu, opracowana została istota tradycyjnego kolędowania na Kociewiu. Zapraszamy Was na szczególne widowisko: rekonstrukcję zwyczajów zapustnych na wsi kociewskiej, gdzie widzowie współuczestniczą razem z aktorami w zabawie zapustnej.

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych oraz Grodzisko Owidz zapraszają na spektakl pt. Maszkary -rekonstrukcja zapustów kociewskich. Spektakl przygotowany został przez pasjonatów teatru z regionu Starogardu Gdańskiego i okolic. Widowisko odbędzie się w sali konferencyjnej Grodziska Owidz w niedzielę 18 listopada o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod adresem sit.manowce@gmail.com lub nr tel. 509 890 684.

Spektakl pn. Maszkary -rekonstrukcja zapustów kociewskich dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje 2018. Etnopolska".


Drukuj
Prześlij dalej