Galeria Henryka Kudzio

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Galeria Henryka Kudzio
Fabryka Sztuk zaprasza do Galerii przesiąkniętej duchem dzieł wielkich mistrzów. Hans Memling, Michał Anioł, Rafael Santi, Pieter Bruegel starszy, Caravaggio, Jan Davidszoon de Heem, Vincent van Gogh - to tylko niektórzy artyści, z których twórczością możemy obcować. Kopie ich obrazów od lat tworzy Henryk Kudzio. A czyni to w mistrzowski sposób. Rytmiczna precyzja, dążenie do wiernego odzwierciedlenia oryginału są cechami charakterystycznymi Jego warsztatu artystycznego. Na zaprezentowany zbiór, który daje wyobrażenie o zainteresowaniach Henryka Kudzio, składają się w dużej mierze obrazy wcześniej nieeksponowane. Niektóre czekały długie lata w domowej pracowni, inne pachną jeszcze świeżą farbą. Po raz pierwszy możemy oglądać kopie ikon czy rzeźby przedstawione w postaci rysunku.

Henryk Kudzio - artysta malarz, grafik, kopista. Rocznik 1940. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - specjalizacja grafika artystyczna. Był asystentem w Katedrze Grafiki u prof. E. Piotrowicza. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wystaw krajowych i międzynarodowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień z plakatu i grafiki artystycznej. Jego prace znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

W najbliższą niedzielę, czyli 4 lipca o godz. 15.00 i 17.00 odbędą się oprowadzania kuratorskie. Regulamin i zapisy: http://new.fabrykasztuk.tczew.pl/aktualnosci/galeria-henryka-kudzio/

Wystawa jest czynna do końca września. Wstęp bezpłatny!


poniedziałek-piątek 8.00-18.00
sobota, niedziela, święto 10.00-18.00
przerwa na dezynfekcje: 12.00-12.15, 14.00-14.15, 16.00-16.15
maseczki, limit zwiedzających, dezynfekcja rąk

Drukuj
Prześlij dalej