CKiS online. DESTINATION: KARŁOWICZ

(fot. mat .prasowe)

odbyło się
29
11.2020
Niedziela
Tczew - CKiS online. DESTINATION: KARŁOWICZ
Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie serdecznie zapraszają na premierową transmisję koncertu, zarejestrowanego w sali widowiskowej CKiS w Tczewie bez udziału publiczności.

PREMIERA w TV TETKA Tczew 29.11.2020 | 19:00

"Destination: Karłowicz" to wyjątkowy projekt - muzyczna podróż w poszukiwaniu zapisu uczuć i myśli dogłębnie osobistych w twórczości wybitnego polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza.

Koncepcja koncertu opiera się przede wszystkim na przybliżeniu publiczności niezwykle uduchowionych Pieśni kompozytora w specjalnym opracowaniu na baryton i orkiestrę smyczkową

(w transkrypcji Piotra Kasiłowskiego, Macieja Zakrzewskiego, Szymona Morusa) w zestawieniu z wirtuozowską, nader barwną Serenadą na orkiestrę smyczkową op.2 Połączenie owej wyjątkowej różnorodności w twórczości kompozytora, pozwoli na prawdziwie pogłębione przeżywanie muzyki.

" (...) jego Pieśni niosą potężny ładunek uczuć. To tak, jakby w kropli wody zamknąć całe morze.
Pieśni Karłowicza są właśnie takimi kroplami, w których, jeśli się zanurzyć, otworzą się głębie(...)"

/dr Agnieszka Topolska/

Przewodnikami w podróży po krainie pełnej ciepła, szczerych inspiracji objawiających się w naturalnie wysnutych melodiach będą: obchodząca w zeszłym roku jubileusz 10-lecia Orkiestra Kameralna Progress pod batutą jej założyciela i dyrektora artystycznego Szymona Morusa oraz solista - wybitny, utytułowany polski baryton - Robert Gierlach.

" Choć zakładaliśmy bardziej optymistyczny scenariusz, na koncerty z publicznością w formule znanej z przeszłości, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Epidemia, która na długie tygodnie pozbawiła orkiestrę możliwości bezpośredniego spotkania z publicznością, skłoniła nas do przedefiniowania wielu aspektów koncertowej tradycji. Również tym razem orkiestra w kameralnym składzie rozmieszczona będzie na scenie z zachowaniem wymaganego dystansu, a melomani zasiądą do słuchania we własnych fotelach - taki właśnie będzie nasz kolejny koncert. Do zobaczenia w sieci!" - zaprasza Szymon Morus - dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress.

Dofinansowano ze środków miasta Tczewa, w ramach wsparcia organizacji pozarządowych w zakresie ochrony kultury i dziedzictwa narodowego.

Drukuj
Prześlij dalej