UNDERGRAMY. Dziesięć kapel powalczy o nagrody

UnderGramy
Tczew - UNDERGRAMY. Dziesięć kapel powalczy o nagrody
Już w najbliższą sobotę (28 maja) w parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się Przegląd Amatorskich Zespołów Alternatywnych UNDERGRAMY. Od godziny 12:00 do 18:30 - na scenie zaprezentuje się 10 najlepszych zespołów, wyłonionych w drodze konkursowych eliminacji.

Przegląd będzie z pewnością dużą dawką muzycznych wrażeń dla sympatyków alternatywnych i nieco mocniejszych brzmień - rockowych i około rockowych. Każdy zespół pokaże różnorodne aranżacje i inspiracje muzyczne, pokazując swoje umiejętności. Muzycy będą "walczyć" o zdobycie nagrody pieniężnej.

- O godzinie 20:00 ogłosimy szczęśliwych zwycięzców i rozpocznie się koncert laureatów. Zapraszamy do parku za Centrum Kultury i Sztuki (przy ul. Wyszyńskiego 10). Wstęp wolny! - informują przedstawiciele CKiS.


W Przeglądzie udział wezmą zespoły:

3 FM

3FM /czyt. Free FM/ to pięciu muzyków z Trójmiasta. Grają alternatywną odmianę rocka czerpiąc jednocześnie z gatunków takich jak funk, d'n'b, r'n'b - co tworzy mieszankę inspiracji i stylów, którą naprawdę trudno zaszeregować.
http://www.myspace.com/3fm

ABSYNTIA

To rockowy zespół z Gdańska, który łączy przebojowość, ostrość, ognistość i ckliwość. Szybko przyswajalne teksty, błyskawicznie konsolidowane motywy instrumentalne i efektywne operowanie klimatem.
http://www.myspace.com/absyntiaband

BLACK FLOWERS

Tczewski zespół rockowy. To potężna dawka gitarowych riffów inspirowanych stoner, southern i hard rockiem, niebanalne solówki, potężna sekcja i dynamiczny wokal. Wszystko to doprawione szczyptą starego dobrego bluesa.
http://www.myspace.com/bandblackflowers

CLOCKWISE

Trójmiejski zespół, który zaistniał na scenie rockowej w 2008 roku. Grają ostrego – melodyjnego rocka, klimatem nawiązującego do sceny Seattle, brzmienia lat 90. Można w ich muzyce odnaleźć również odrobinę starego heavymetalu.
http://www.myspace.com/clockwiseband

EMPIRE

Empire pochodzi z Trójmiasta. Został założony w grudniu 2006 roku. Zespół charakteryzuje się niezwykłym, charakterystycznym żeńskim wokalem. Muzyka zespołu to ciężki, mocny i melodyjny metal z wpływami heavy, trash, a także rocka.
www.myspace.com/empire3miasto

KRĘGI

Kręgi to trójmiejski zespół rockowy. Powstał w 2006 roku z inicjatywy czwórki ambitnych ludzi.
Ich inspiracje można odnaleźć zarówno w tradycyjnym hard rocku, jak i w różnorodnych progresywnych brzmieniach.
www.myspace.com/kregipl

LOVERS IN UNIFORMS

Młody gdański zespół, którego muzyka mieści się w kategoriach psychodelia, nowa fala, dub. To mieszanka energetycznych i zaskakujących brzmień.
http://www.myspace.com/loversinuniforms

MITRA

Zespół powstał w Trójmieście w 2008 roku. Grają muzykę rockową z inspiracjami wschodnimi.
Cały czas poszukują nowych inspiracji, a tworzonym utworom nadają bardzo ciekawe aranżacje.
http://www.myspace.com/mitratrojmiasto

PROWE

Wejherowski zespół, który powstał w 2009 roku. Jest próbą połączenia wyobrażeń członków zespołu na temat słowiańskiej muzyki korzennej z nowoczesnym brzmieniem w 'ostrzejszej' formie.
http://www.myspace.com/prowezespol

SONS OF A WITCH

Zespół z Torunia, którego początki sięgają 2007 roku. Można w nich znaleźć pełnego rock'n'rollowej ekspresji i funkowej swobody muzycznego ducha. Oprócz improwizacji w repertuarze zespołu pojawiają się stałe utwory.
http://www.myspace.com/sonsofawitch

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -3

  SS_gość

  25.05.2011, 08:56

  ?

  Darmowa reklama Underground? Czy przypadkowa zbieżność nazw?

  Odpowiedz
  IP: 62.255.xx0.xx4 
 • +1

  tczewiak_gość

  25.05.2011, 13:58

  UNDERGROUND ?

  Gdzie drogi kolego widzisz UNDERGROUND ? UNDERGRAMY to raczej inny wyraz nie sadzisz ?

  Cytuj
  IP: 80.50.xx2.xx0 
 • +3

  Czajo_gość

  25.05.2011, 10:23

  Małe sprostowanie

  Nie wiem kto napisał, że Black Flowers gra metal i blues. Gramy Stoner, southern i hard rock inspirowany bluesem jednak z pewnością nie gramy metalu :) Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.