Wystawa pamiątek z Meksyku

Meksyk (fot. Józef Ziółkowski)
Tczew - Wystawa pamiątek z Meksyku

zobacz galerię zdjęć: 12
Matka Boża z Guadalupe, Frida Kahlo, sombrero, mariachi czy tequila... - skojarzeń z Meksykiem jest bardzo wiele. Podróż do tego bogatego kulturowo i przyrodniczo kraju stanowi nie lada przygodę. Potwierdzają to Wioleta i Wojciech Grzesikowie. Na kanwie ich wspomnień z pobytu w Meksyku, wykonanych tam fotografii i filmów oraz przywiezionych pamiątek powstała najnowsza wystawa w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15.

Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia opatrzone komentarzem oraz przepiękne wyroby rękodzielnicze: ubrania, torebki, biżuterię, dodatki, maski ceremonialne, ozdoby, naczynia, instrumenty muzyczne, a ponadto dewocjonalia.

W wernisażu uczestniczyło wielu gości, na których czekała nie tylko wystawa, ale dodatkowe atrakcje: meksykańskie rytmy w wykonaniu Kociewskiej Orkiestry Dętej TORPEDA, rozbijanie piniaty i suto zastawiony stół wypełniony pikantnymi specjałami. Podczas wernisażu zamiast tradycyjnych kwiatów wręczono owocowy bukiet, albowiem w Meksyku gości nie wita się kwiatami, tylko bukietem... owoców.

"Nie tylko sombrero... Wystawa pamiątek z Meksyku"


komisarz: Józef Ziółkowski
eksponaty ze zbiorów rodziny Grzesik i Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie

8.06-30.09.2022 r.

Tczew, ul. Podmurna 15*
poniedziałek-piątek 8.00-18.00
soboty, niedziele, święta 10.00-18.00 (czerwiec-sierpień)
soboty, niedziele, święta 10.00-16.00 (wrzesień)
* wejście od strony ul. Łaziennej

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Precz z Pobłockim_gość

  09.06.2022, 20:15

  Do dymisji

  Precz z Pobłockim

  Odpowiedz
  IP: 185.232.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA