Zapis koncertu Maciej Fortuna Trio oraz występu Krzysztofa Okupskiego

Maciej Fortuna Trio w Fabryce Sztuk (fot. Fabryka Sztuk)
Tczew - Zapis koncertu Maciej Fortuna Trio oraz występu Krzysztofa Okupskiego
Przedstawiamy Państwu pięciominutowy zapis koncertu, który w dniu 27 lipca 2012 roku w Fabryce Sztuk zagrała grupa Maciej Fortuna Trio.

Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, aranżer, do współpracy przy realizacji niniejszego projektu zaprosił doświadczonych muzyków: jednego z najznakomitszych polskich kontrabasistów - Piotra Lemańczyka oraz świetnego, wysoko cenionego w naszym kraju perkusistę - Romana Ślefarskiego. Kompozycje, które w większości stworzył Maciej Fortuna to zapadające w pamięć linie melodyczne, przy czym są one na tyle przestrzenne, że pozostawiają miejsce na rozbudowane improwizacje. To dzięki temu każdy koncert w wykonaniu zespołu jest unikatowy i niepowtarzalny.Krzysztof Okupski - szanty


Szanty w wykonaniu Krzysztofa Okupskiego na otwarciu wystawy "Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata" w Fabryce Sztuk (12.04.2012).Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -1

  kamienny_gość

  04.08.2012, 15:38

  jazzowy

  Myślę, że za dużo komentarzy nie należy się przy tym artykule spodziewać. Przyczyna jest oczywista i prosta. Mało kto ma ochotę swoje uszy molestować jazzem. Nie czynią tego ani reprezentanci starszego pokolenia, ani tym bardziej nie postępują tak ludzie młodzi, którzy wolą z reguły muzykę choć na swój sposób ambitną, to jednak będącą istotnie muzyką i przy tym jeszcze charakteryzującą się wysoką energetyką. Wielu ludzi również ze świata kultury, nie uważa jazzu wogóle za muzykę. Dla nich również jazz jest czymś co pretenduje do uznawania go za muzykę, lecz w istocie uważają go za wiecznie grane wprawki muzyczne o wyszukanej strukturze - mające grającym je muzykom zapewnić swoistą emancypację i wynieść na iluzoryczny piedestał. To może tyle. Pozdrawiam wszystkich.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • -1

  Niekryty krytyk_gość

  05.08.2012, 01:53

  Odpowiedz

  "już sam fakt słuchania muzyki jazzowej świadczy o wyższym stopniu rozwoju emocjonalnego" (a przy okazji intelektualnego). Pozdrowienia kamienny gościu i nadzieja ze oby jak najmniej takich jak ty w okolicy!

  Odpowiedz
  IP: 31.174.xx8.xx4 
 • -1

  Niekryty krytyk_gość

  05.08.2012, 02:03

  Odpowiedz II

  Ale kamienny gościu bywają i wsrod jazzmanów "persony -non grata", którzy de facto grają na okrągło "wprawki"... To chociażby rodem z Tczewa Krzysztof Urbański... a szkoda człowieka i muzyki jazzowej dla takiej hochsztaplerki.pewnie dlatego wygłaszasz swoje durne sądy przy byle jakiej okazji.Szkoda, że nie było cie na omawianym koncercie.Bywaj zdrów!

  Odpowiedz
  IP: 31.174.xx8.xx4 
 • +2

  bob_gość

  05.08.2012, 21:34

  do pseudokrytyka

  Po zamieszczonym komentarzu wnioskuję że pseudo-krytyk jest na wyższym poziomie emocjonalnym ( tzn . szcza po nogawach jak słyszy jazz - czytaj jazgotanie bandy pseudo-muzyków) tylko co ma wspólnego wyższy poziom emocjonalny z intelektem ???

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx7 
 • +2

  Ambo_gość

  06.08.2012, 10:15

  Może mu chodzi o tzw. inteligencję emocjonalną?

  Inteligencja emocjonalna (EQ) została wymyślona na pocieszenie dla tych którym źle wyszły testy na (IQ)... Ale są też tacy którym również słabo wychodzą testy EQ (np piłkarze) dla nich wymyślono inteligencję społeczną...

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx0 
 • focus_gość

  06.08.2012, 14:16

  yhmy

  JAZZ jest muzyką. Jedną z tych, która nie potrafi nikogo obrażać, w przeciwieństwie do napoconych tutaj słów krytyki. Jeśli się komuś nie podoba niech nie ogląda. Poglądy są jak tyłek, każdy ma swoj, tylko po co go zaraz pokazywać.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx0 
 • +2

  nadęty_gość

  07.08.2012, 20:15

  puzon

  Sądzę, że poglądy należy wyrażać. I nie należy z pewnością porównywać ich do tyłka - bo to co najmniej bezsensowne i nieścisłe - przy okazji też obraża każdego z nas, ponieważ wszyscy codziennie wyrażamy gdzieś swoje poglądy, niekiedy nie zdając sobie z tego sprawy. Wyrażanie poglądów jest częścią naszego komunikowania się, jako istot mówiących i podobno myślących. Bez powyższego nie wiedzieli byśmy nawzajem jacy jesteśmy i nie znalibyśmy się wcale. To by dopiero było ! Uważam również iż coś takiego jak forum wymyślono właśnie jako miejsce do wyrażania swoich poglądów właśnie. Jeśli ktoś unosi się niekiedy w swoim zadufaniu za bardzo, to musi liczyć się z tym, że ktoś da mu reprymendę - no nie? I jak to jest z tym nie unoszeniem się i nie obrażaniem innych ? Co z tym intelektem u pasjonatów jazz - gotania ?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.