Gdańsk obniża stawkę za ogródki gastronomiczne - co w Tczewie?

Znak zapytania
Tczew - Gdańsk obniża stawkę za ogródki gastronomiczne - co w Tczewie?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Ograniczenia związane z pandemią, szczególnie dotknęły branżę gastronomiczną. Tysiące osób już straciło pracę. Planowane zmniejszenie restrykcji w ramach przystosowania się do tzw. nowej normalności, umożliwi częściowy powrót do świadczenia usług tym lokalom, które bazowały na kliencie obsługiwanym na miejscu, a nie na dowóz.

Lokale gastronomiczne będą musiały zapewnić m.in. większy dystans pomiędzy stolikami. Nie każdy lokal ma wystarczającą przestrzeń by mógł sobie na to pozwolić. Wiosenna aura umożliwia spożywanie posiłków na zewnątrz, stąd między innymi władze Gdańska przygotowują się do obniżki stawki za ogródki gastronomiczne - poza Śródmieściem Gdańska będzie to 30 groszy za metr kwadratowy.

Jak informuje portal trójmiasto.pl: ,,Władze Gdańska ogłosiły w piątek, że w związku z tym chcą wyjść naprzeciw potrzebom branży gastronomicznej, którą kryzys dotknął wyjątkowo boleśnie. - Przygotowaliśmy wsparcie dla gastronomii, krok po kroku przygotowujemy się do tegorocznego sezonu. Chodzi o to, żebyśmy byli gotowi, gdy dojdzie już do odmrożenia gospodarki. Menadżerka Śródmieścia aktywnie współpracuje w tej sprawie z restauratorami - mówi wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak"

Takie rozwiązanie z pewnością potrzebne jest także w Tczewie. Miejskiej przestrzeni, gdzie takie ogródki mogłyby funkcjonować nie brakuje. Warto zrobić wszystko by ratować tczewskich przedsiębiorców i miejsca pracy!


Od redakcji:

Poprosiliśmy o komentarz rzeczniczkę tczewskiego ratusza, Małgorzatę Mykowską:

W Tczewie, od kilku lat zachęcamy właścicieli lokali gastronomicznych do wystawiania stolików na zewnątrz, oczywiście jeśli w pobliżu jest miejsce na taki ogródek. Od ogródków gastronomicznych, ogródków piwnych na terenie miasta nie jest pobierana opłata targowa. Jeśli ogródek znajduje się na terenie należącym do Gminy Miejskiej Tczew, właściciele lokali są jedynie zobowiązani do opłaty niewielkiego czynszu dzierżawnego za użytkowanie terenu. W okresie od kwietnia do października stawka dzierżawy wynosi 1 zł za 1 m2 miesięcznie.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Kzn_gość

  02.05.2020, 09:10

  Gdańsk bierze 30gr Tczew 1zł

  Gdańsk bierze 30gr Tczew 1zł. Poza tym chodzi też o lepszą współpracę z restauratorami np. przy zajęciu pasa drogowego, czy ustawienia ogródka na trawniku po drugiej stronie ulicy.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx4 
 • -1

  d_gość

  07.05.2020, 19:02

  1 zł /m2 to za ogródek o powierzchni 30 m2 jest 30 zł mcznie. To serio nie jest dużo :P Zysk z 6 piw

  Cytuj
  IP: 37.128.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.