COVID-19. Dyrektorzy nie mogą żądać specjalnych oświadczeń. A jak u Was?

Szkoła, tablet, nauka
Tczew - COVID-19. Dyrektorzy nie mogą żądać specjalnych oświadczeń. A jak u Was?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Czy w Waszych szkołach/przedszkolach żądają podpisania zrzeczenia się ewentualnych roszczeń na wypadek zachorowania dziecka na koronawirusa? Zdaniem resortu edukacji - to nielegalne?

Polecam rodzicom ciekawą lekturę:


Dyrektor nie może żądać od rodzica oświadczenia o zrzeczeniu się ewentualnych roszczeń, np. z powodu zachorowania dziecka na COVID-19 lub o stanie zdrowia dziecka. To niezgodne z prawem - podkreślił w czasie czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.


Cały artykuł tutaj . A jak jest u Was w szkołach/przedszkolach?

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  Poiu_gość

  14.09.2020, 21:30

  Tyle czasu po ponownym otwarciu od lockdownu i dopiero doszli do tego że to nielegalne? Żłobki, przedszkola które działały zaraz po otwarciu w maju na start dawały taki papier do podpisu. Najpierw stanowi się prawo a później wydaje decyzje. Po co ich tylu w tej Warszawie siedzi? Ale lepiej słuchać Zenka i grozić palcem Rosji, na pewno się nam od tego poprawi.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx9.xxx 
 • +7

  maze_gość

  15.09.2020, 08:13

  odrobinę rozsadku!

  ludzie! w czym winna jest szkoła, jak ktoś przyjdzie z koroną do klasy i zarazi innych, nie wiedząc jeszcze sam, że jest chory??? przecież nikt na wejściu nie ma robionych testów, codziennie itp. myślcie logicznie! samo życie, tego się nie uniknie, wcześniej czy później każdy się z nim zetknie, kwestia tylko jak go przejdzie.. jak można żądać jakichkolwiek roszczeń od instytucji, która nie jest bezpośrednio winna??? życzę wszystkim zdrowia! i realnego spojrzenia na sprawę.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA